Hasiči Plzeňského kraje slavili na závodech v Bratislavě velké úspěchy

V pátek 17.8. se v Bratislavě konal Memoriál Vladimíra Ružičky s podtitulem Schody Bratislava 2018. Jednalo se o závod dvojic ve výběhu do 22. poschodí. Běželo se ve dvojicích a počítal se čas horšího z dvojice. Po celou dobu se dvojice navzájem nesměla vzdálit více, než o jedno schodišťové rameno. Závod byl o to náročnější, že soutěžící běželi v plné výstroji včetně nasazeného a aktivního dýchacího přístroje.


Příslušník HZS Plzeňského kraje Pavel Kouřík spolu se svým kolegou ze Zlína Petrem Smilkem v mezinárodní konkurenci zaběhl absolutně nejlepší čas a to 2 minuty 38s, díky čemuž obsadili úžasné 1. místo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.