Search
Close this search box.

V Pardubickém kraji zasahovali v červnu hasiči u 588 událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během června roku 2018 celkem k 588 událostem (Pardubice 198, Chrudim 127, Svitavy 123, Ústí nad Orlicí 140). Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 327 (Pardubice 106, Chrudim 67, Svitavy 74, Ústí nad Orlicí 80). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci, ale i likvidace nebezpečného hmyzu. Během uplynulých 30 dní hasiči zasahovali u 153 dopravních nehod v kraji (Pardubice 44, Chrudim 40, Svitavy 30, Ústí nad Orlicí 39). V průběhu června likvidovali hasiči 70 požárů (Pardubice 30, Chrudim 13, Svitavy 15, Ústí nad Orlicí 12).

Mezi největší události v měsíci červnu se zařadí tyto události:

Dne 4. června likvidovali hasiči v Býšti, místní části Hoděšovice, požár střechy rodinného domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 6 milionů korun. Uchráněn byl majetek ve výši 2 miliony korun. Příčinou byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci spojené s fotovoltaickou elektrárnou na střeše rodinného domu.

Dne 4. června zasahovali hasiči také ve Svitavách, kde došlo k požáru bytu v azylovém domě, kde byla škoda předběžně vyčíslena na 718 tisíc korun. Uchránit se hasičům podařilo majetek ve výši 1,8 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla hra dětí do 15 let se zapalovačem.

Dne 7. června v obci Honbice na Chrudimsku likvidovali hasiči požár přívěsu nákladního vozidla. Škoda se vyšplhala na 482 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo tření a přehřátí pneumatiky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient