Search
Close this search box.

Hasiči Pardubického kraje zasahovali u dopravních nehod

Na silnici č. 333 z Přelouče na Lázně Bohdaneč u Přelovic zasahovali hasiči v úterý 17. července v 14.46 hodin u nehody osobního vozu a kamionu. Nákladní automobil prorazil svodidla a skončil mimo vozovku. U osobního vozu bylo poničeno pouze zpětné zrcátko. Při nehodě došlo k utržení nádrže a úniku nafty z kamionu. Z nádrže uniklo zhruba 50 až 100 litrů nafty do zeminy. Kontaminovaná zemina bude odbagrována. Na vozovce hasiči posypali naftu sorpčním materiálem. Nákladní automobil bylo nutné vyprostit na komunikaci. Hasiči museli rozřezat i poničená svodidla a pokácen musel být i strom. Odstraňování následků nehody trvalo až do 18.10 hodin.

Na silnici mezi Lanškroun a Rudoltice spěchaly hasičské vozy v úterý 17. července v 15.52 hodin. Po příjezdu na místo události jednotka hasičů z Lanškrouna průzkumem zjistila, že se jedná o nehodu dvou osobních aut. První vůz Mazda BT 50 zůstal po nehodě převrácen na boku. Řidič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili unikající povozní náplně. Z druhého vozu Škoda Felicia, který skončil v příkopu, vycházel kouř z prostoru motoru. Řidička zůstala ve voze zaklíněná a v bezvědomí. Hasiči museli k vyproštění zaklíněné ženy použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Ihned po vyproštění byla řidička předána do péče zdravotníků. Dále hasiči zajistili místo pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby, který ale na konec odletěl prázdný. Lékař u řidičky konstatoval smrtelná zranění.

Hasiči dále provedli likvidaci uniklých provozních náplní i ze Škody Felicie. Dále bylo nutné naložit vraky automobilů na vozidlo odtahové služby, a to pomocí hasičského automobilového jeřábu z Ústí nad Orlicí. Havarované vozidlo Mazda bylo převezeno na hasičském kontejneru na policejní stanici k další expertíze. Hasiči odstranili všechny následky nehody a vrátili se zpět na stanice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient