Hasiči Pardubického kraje zasahovali u dopravních nehod

Na silnici č. 333 z Přelouče na Lázně Bohdaneč u Přelovic zasahovali hasiči v úterý 17. července v 14.46 hodin u nehody osobního vozu a kamionu. Nákladní automobil prorazil svodidla a skončil mimo vozovku. U osobního vozu bylo poničeno pouze zpětné zrcátko. Při nehodě došlo k utržení nádrže a úniku nafty z kamionu. Z nádrže uniklo zhruba 50 až 100 litrů nafty do zeminy. Kontaminovaná zemina bude odbagrována. Na vozovce hasiči posypali naftu sorpčním materiálem. Nákladní automobil bylo nutné vyprostit na komunikaci. Hasiči museli rozřezat i poničená svodidla a pokácen musel být i strom. Odstraňování následků nehody trvalo až do 18.10 hodin.

Na silnici mezi Lanškroun a Rudoltice spěchaly hasičské vozy v úterý 17. července v 15.52 hodin. Po příjezdu na místo události jednotka hasičů z Lanškrouna průzkumem zjistila, že se jedná o nehodu dvou osobních aut. První vůz Mazda BT 50 zůstal po nehodě převrácen na boku. Řidič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili unikající povozní náplně. Z druhého vozu Škoda Felicia, který skončil v příkopu, vycházel kouř z prostoru motoru. Řidička zůstala ve voze zaklíněná a v bezvědomí. Hasiči museli k vyproštění zaklíněné ženy použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Ihned po vyproštění byla řidička předána do péče zdravotníků. Dále hasiči zajistili místo pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby, který ale na konec odletěl prázdný. Lékař u řidičky konstatoval smrtelná zranění.

Hasiči dále provedli likvidaci uniklých provozních náplní i ze Škody Felicie. Dále bylo nutné naložit vraky automobilů na vozidlo odtahové služby, a to pomocí hasičského automobilového jeřábu z Ústí nad Orlicí. Havarované vozidlo Mazda bylo převezeno na hasičském kontejneru na policejní stanici k další expertíze. Hasiči odstranili všechny následky nehody a vrátili se zpět na stanice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak