Search
Close this search box.

Hasiči Pardubického kraje v září zasahovali u více než šesti stovek událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během září roku 2018 celkem k 609 událostem (Pardubice 151, Chrudim 152, Svitavy 141, Ústí nad Orlicí 165). Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 363 (Pardubice 80, Chrudim 93, Svitavy 87, Ústí nad Orlicí 103). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování nebezpečného hmyzu, odstraňování následků lokálních bouřek, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci. Během uplynulých zářijových 30 dní hasiči zasahovali u 150 dopravních nehod v kraji (Pardubice 28, Chrudim 44, Svitavy 36, Ústí nad Orlicí 42). V průběhu září likvidovali hasiči 55 požárů (Pardubice 27, Chrudim 10, Svitavy 9, Ústí nad Orlicí 9).

Mezi největší události v měsíci září se zařadí tyto události:

Hasiči likvidovali 20. září v Pardubicích, části města Rosice požár střechy rodinného domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2 miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při svařování živičné lepenky PB hořákem.

Poslední zářijový den likvidovali hasiči ve Svitavách požár opuštěného domu u vlakového nádraží. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,145 milionu korun. Příčina vzniku požáru je stále v šetření.

Dne 15. září hasiči likvidovali na Orlickoústecku v obci České Heřmanice požár stodoly. Tady se škoda vyšplhala na jeden milion korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši dva miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při používání hořlavých kapalin a plynů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient