Hasiči Pardubického kraje v září zasahovali u více než šesti stovek událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během září roku 2018 celkem k 609 událostem (Pardubice 151, Chrudim 152, Svitavy 141, Ústí nad Orlicí 165). Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 363 (Pardubice 80, Chrudim 93, Svitavy 87, Ústí nad Orlicí 103). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování nebezpečného hmyzu, odstraňování následků lokálních bouřek, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci. Během uplynulých zářijových 30 dní hasiči zasahovali u 150 dopravních nehod v kraji (Pardubice 28, Chrudim 44, Svitavy 36, Ústí nad Orlicí 42). V průběhu září likvidovali hasiči 55 požárů (Pardubice 27, Chrudim 10, Svitavy 9, Ústí nad Orlicí 9).

Mezi největší události v měsíci září se zařadí tyto události:

Hasiči likvidovali 20. září v Pardubicích, části města Rosice požár střechy rodinného domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2 miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při svařování živičné lepenky PB hořákem.

Poslední zářijový den likvidovali hasiči ve Svitavách požár opuštěného domu u vlakového nádraží. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,145 milionu korun. Příčina vzniku požáru je stále v šetření.

Dne 15. září hasiči likvidovali na Orlickoústecku v obci České Heřmanice požár stodoly. Tady se škoda vyšplhala na jeden milion korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši dva miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při používání hořlavých kapalin a plynů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak