Hasiči Olomouckého kraje si převzali medaile

Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 si v obřadní síni olomoucké radnice převzalo 28 příslušníků HZS Olomouckého kraje celostátní medaile „Za věrnost“. Dalšími čtyřmi medailemi Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje byli oceněni nprap. Jiří Rýznar in memoriam, nstržm. Michal Přecechtěl, paní Dáša Bártková a pan Jan Brabec.

Slavnostního aktu se zúčastnila celá řada významných hostů, mezi kterými nechyběl pan Ing. Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, pan JUDr. Martin Major, náměstek primátora statutárního města Olomouce a další představitelé složek integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje a dalších spolupracujících organizací.

Medaili HZS ČR „Za věrnost II. stupně“ si z rukou krajského ředitele HZS Olomouckého kraje plk. Ing. Karla Koláříka převzalo 16 příslušníků HZS Olomouckého kraje, kteří působí na různých pozicích v rámci sboru. Tyto medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 a více let.

Medaili HZS ČR „Za věrnost III. stupně“ si převzalo 12 příslušníků HZS Olomouckého kraje. Tyto medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 10 a více let.

Dále byly předány čtyři medaile HZS Olomouckého kraje.

První medaili Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje udělil krajský ředitel nprap. Jiřímu Rýznarovi in memoriam jako výraz poděkování za 29 let jeho vzorné a aktivní služby ve prospěch sboru. Jiří Rýznar tragicky zahynul při nehodě cisterny v srpnu letošního roku u obce Libivá na Šumpersku. Medaili převzala jeho manželka.

Druhou medaili Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje obdržel nstržm. Michal Přecechtěl ze stanice v Olomouci. Michal Přecechtěl dlouhodobě vzorně reprezentuje hasičský záchranný sbor na soutěžích TFA nejen v České republice, ale také v zahraničí. Mezi jeho největší úspěchy patří například zlatá medaile z letošních světových hasičských her v Jižní Koreji, druhé místo na Mistrovství Evropy nebo titul Mistra ČR v disciplínách TFA. Michal Přecechtěl byl také letos vyhlášen Sportovcem roku ministerstva vnitra.

Další dvě medaile Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje obdrželi zástupci dobrovolných hasičů paní Dáša Bártková a pan Jan Brabec. Paní Dáša Bártková působí v dobrovolné požární ochraně od roku 1980, pan Jan Brabec od roku 1960. Oba v současnosti působí ve funkcích starostů okresních sdružení, paní Bártková v Jeseníku, pan Brabec v Prostějově. Medaili si z rukou krajského ředitele převzali za dlouholetou vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje, o kterou se zasloužili svým osobním přístupem a vysokým pracovním nasazením. Oba velmi dobře spolupracují se starosty obcí a se subjekty působícími v oblasti integrovaného záchranného systému a krizového řízení.

Celou akci hudebně doprovodilo kytarové kvarteto žáků Základní umělecké školy Išy Krejčího z Olomouce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.