Hasiči museli vystřihávat dvě zaklíněné osoby u nehody poblíž Turovce

(Aktualizováno před )

Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu 27. října na silnici č. 409 mezi obcemi Turovec a Chýnov. K nehodě, která byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, vyjeli krátce před 16. hodinou profesionální hasiči ze stanice Tábor.

Když přijeli na místo nehody, zasahovala zde již ZZS a Policie ČR. Průzkum na místě potvrdil původní ohlášení, a to že se jedná o nehodu osobního automobilu, ve kterém zůstaly zaklíněny zraněné osoby. Havarovaný vůz značky Ford Kuga byl mimo vozovku v příkopu převrácený na střechu. Zraněný řidič byl již z auta venku a již ho ošetřovala ZZS. Zasahující hasiči na vyproštění dvou spolujezdkyň museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Vytvořili si přístupovou cestu k oběma zraněným, které po nasazení páteřního fixátoru vyprostili pomocí páteřní desky. Společně se zdravotníky ZZS obě transportovali do sanitek.

Po zajištění místa dopravní nehody a provedení protipožárního opatření zkontrolovali hasiči možný únik provozních kapalin. Ten nebyl zjištěn. Krátce před půl pátou u nehody usedl vrtulník LZS, do kterého byla hasiči a záchranáři přenesena jedna z vyproštěných a následně transportována do nemocnice.

Poté osádka jedné z cisteren zásah ukončila, na místě nehody zůstala pouze jedna cisterna táborských hasičů. Ta po ukončení šetření policistů a příjezdu vozu odtahové služby asistovala při naložení zničeného Fordu a zásah ukončila úklidem vozovky od plastů, skel a zeminy.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz