Search
Close this search box.

Hasiči měli plné ruce práce kvůli bouřce a silnému větru

V souvislosti se silným větrem a bouřkami, které se prohnaly krajem ve čtvrtek 21. 6. odpoledne, zasahovali hasiči v celém kraji u více než 30 událostí. Naštěstí se všechny obešly bez zranění.

Ve 34 případech odstraňovali hasiči popadané stromy, které blokovaly nejčastěji komunikace, chodníky nebo cyklostezky. Ve Vidochově hrozil strom pádem na rodinný dům, v Kvasinách spadl na obytný přívěs. Mimo to ale také jednotky odstraňovaly převrácený velký stan ve Dvoře Králové nad Labem nebo hasily doutnající strom zapálený bleskem v Černém Dole na Vrchlabsku. Naštěstí se všechny události obešly bez zranění.

K případům začali hasiči vyjíždět po 16. hodině odpoledne, situace se uklidnila ve večerních hodinách kolem 20. hodiny. Oznámení o událostech přicházela na krajské operační a informační středisko ze všech okresů v kraji. Nejvíce zásahů ve spojitosti s technickou pomocí po bouřkách a silném větru měli hasiči na Náchodsku.

Na Hradecku odstraňovali hasiči stromy v Hradci Králové v Plačicích, v Machkově ulici v Třebši a odklízeli také silnou větev spadlou na lávku v Rybářské ulici. Další stromy odklízeli také v Humburkách a Černožicích.

Na Jičínsku odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči popadané stromy a větve přes komunikace v Červené Třemešné, Robousích, Jičíněvsi (část Žižetín), Libošovicích (část Malá Lhota) a v Železnici (část Cidlina). Ve Vidochově pak profesionální jednotka z Nové Paky vyjela na pomoc majitelům rodinného domu, kde hrozil vyvrácený strom pádem na objekt. Strom už byl po příjezdu jednotky opřený o kůlnu. Hasiči odvrátili bezprostřední nebezpečí tím, že stromu odřezali větve, aby jej odlehčili. Kompletní odstranění musí provést odborná firma.

Na Náchodsku odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči stromy popadané na komunikacích ve Vlkově, Brzicích, Bezděkově nad Metují. Několik stromů popadalo také v Červeném Kostelci a v místní části Olešnice, Dolní Radechové a v Zábrodí (část Končiny).

Na Rychnovsku zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči u popadaných stromů na vozovkách nebo cyklostezkách ve Voděradech (část Uhřínovice), Opočně, Synkově-Slemeně, Černíkovicích. V Kvasinách spadl dokonce strom na obytný přívěs. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Profesionální hasiči z Rychnova n. K. a dobrovolná jednotka ze Solnice strom rozřezali a odstranili.

Na Trutnovsku odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči spadlé stromy z komunikací v Libotově, Dvoře Králové nad Labem, Žacléři (část Prkenný Důl) nebo Vrchlabí (část Hořejší Vrchlabí). Ve Dvoře Králové nad Labem v Nerudově ulici odstraňovala místní profesionální jednotka převrácený velký stan z dopravního hřiště. Stan převrátil silný vítr a částečně zasahoval do vozovky.

U požáru stromu zasaženého bleskem zasahovali večer profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolné jednotky z Černého Dolu – Čisté a z Horního Lánova. Strom po zásahu doutnal a nacházel se v těžko přístupném terénu. Požářiště zaujímalo plochu 3×3 metry a bylo nutné jej prolít vodou. Vodu dostali hasiči na místo pomocí nataženého vedení v délce asi 130 metrů. Událost se obešla beze škody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient