Hasiči Královéhradeckého kraje včera zasahovali při požárech v Černíkovicích a u Pecky

V obci Černíkovice došlo k dopravní nehodě dodávky a osobního automobilu s následným požárem vozu. Na místo vyrazili profesionální rychnovští hasiči a dobrovolné jednotky ze Solnice a Černíkovic. Na místě hořel osobní automobil zn. Škoda Felicie. Jednotky po svém příjezdu začaly okamžitě hasit, a to pomocí hasicích přístrojů a vysokotlakého proudu vody. Škoda, kterou požár na vozidle způsobil, byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

Všechny osoby se stihly dostat mimo havarované vozy před příjezdem jednotek na místo události. Po došetření nehody odtáhli hasiči vozy mimo komunikaci. Silnice musela být po dobu zásahu na nezbytně dlouhou dobu uzavřena. Záchranáři si převzali do péče dvě osoby, z toho jednu nezletilou. Hasiči věnovali dítěti plyšového dráčka Záchranáčka.

V části Bukovina u Pecky zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolné jednotky z Pecky a Lázní Bělohrad u požáru dodávky. Automobil začal hořet po dopravní nehodě, při které narazil do stromu. Po příjezdu jednotek na místo události se v havarovaném hořícím voze nikdo nenacházel. Požár stihl zasáhnout prakticky celé vozidlo. Jednotky nasadily na likvidaci ohně C proud i vysokotlaký proud. Kromě vozu musely hasit také materiál v nákladovém prostoru dodávky. Požár způsobil škodu asi 200 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.