Search
Close this search box.

Hasiči evakuovali školku v Uhelné, v kotelně hořelo uhlí

Nezvyklý začátek pracovního týdne zažila desítka předškolních dětí z mateřské školy v Uhelné na Jesenicku. V pondělí ráno bylo zjištěno, že v kotelně školky začalo hořet uhlí a dým zakouřil celou školku.

Událost byla oznámena hasičům sedm minut před osmou ranní. Hasiči uvnitř v kotelně zjistili, že je zadýmená a hoří uhlí v zásobníku. Zahájili proto ihned evakuaci 11 dětí a 3 dospělých osob, které našly azyl na obecním úřadě.

Hasiči v průběhu likvidačních prací vynášeli hořící uhlí na volné prostranství před školku, kde ho důkladně prolévali vodou. Současně také přirozenou cestou a pomocí přetlakové ventilace odvětrávali zakouřené prostory školky.

Výše škody zatím nebyla vyčíslena, při požáru se nikdo nezranil.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient