Search
Close this search box.

Hasič David Krhovjak dostal na Dnech NATO medaili za záchranu života

Medaili s „Čestným uznáním hejtmana Moravskoslezského kraje za pomoc při záchraně lidského života“ převzal v neděli 16.9.2018 profesionální hasič David Krhovjak od hejtmana Ivo Vondráka, a to během Dnů NATO a Vzdušných sil Armády ČR 2018 – přímo na ploše mošnovského letiště, navíc před zraky mnoha tisíců návštěvníků.

V srpnu minulého roku došlo ve Frýdku-Místku k vážné dopravní nehodě, během níž zůstal v kabině havarované dodávky zraněný a zaklíněný řidič. Celou nehodu viděl příslušník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nstržm. David Krhovjak (slouží na stanici HZS MSK Frýdek-Místek), který měl právě volno. Ani na okamžik nezaváhal, telefonicky oznámil dopravní nehodu na tísňovou linku a následně začal pracovat na vyproštění řidiče z havarovaného vozidla.

Příslušník HZS MSK využil kromě své zručnosti i velkou dávku improvizace, kdy do rozbitého čelního skla vyřezal pomocí nalezené závitové tyče otvor, kterým vytáhl zraněného řidiče z vozidla. Následně řidiči poskytl prvotní předlékařskou pomoc a předal jej později do péče přivolané posádky zdravotnické záchranné služby.

„Udělal jsem to, co by na mém místě udělal každý hasič, ať už v zaměstnání, nebo o svém volnu. Získaného ocenění a medaile od pana hejtmana si velice vážím,“ řekl David Krhovjak.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient