Search
Close this search box.

Harrachov rozsvítil svůj vánoční strom

O první adventní neděli, která v letošním roce připadla na 2. prosince, byly rozsvíceny vánoční stromy na mnoha místech České republiky. Harrachov mezi nimi nemohl chybět.

Adventní podvečer, kterému počasí dvakrát nepřálo, v Harrachově započal v 16 hodin krátkým proslovem ředitelky školy Heleny Stříbrné. Poté přišla řada na hudební vystoupení dětí ze školy a školky. Tato akce se již tradičně konala v parku před městským úřadem. Park, který nyní nese název po hraběti Harrachovi, zdobí nejen ze dřeva stvořené sochy z letošního dřevosochání, ale k této příležitosti zde přibyl i betlém s jesličkami, jež byl dominantou místa konání. Návštěvníci akce se mohli na místě za dobrovolný příspěvek občerstvit svařáčkem, který jistě ve sněhové plískanici přišel vhod nebo ochutnat domácí cukroví napečené harrachovskými hospodyňkami. Letos byla z těchto příspěvků vybrána částka 10 067 Kč, která poputuje dětem do školky a školy. Na závěr prvního adventního podvečera vystoupila na pódiu se svým projevem starostka města Eva Zbrojová. Připomněla návštěvníkům několik českých předvánočních tradic a nezapomněla zmínit fakt, že lidé v dnešní uspěchané době by si na sebe měli udělat čas. Z jejích úst padlo i několikrát slovo „Děkuji“. To patřilo nejen dětem a učitelům ze školy či školky, ale všem, kteří se jakkoli podílejí na rozvoji města. Na konci svého proslovu byl na pódium pozván sám pán hor – Krakonoš. Ten měl ten nejdůležitější úkol – pomoci rozsvítit vánoční harrachovský strom.

Poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na této akci, ať to byla městská údržba, členky kulturní komise, všem, kdo přišel pomoci do školní kuchyně péct pro tuto příležitost cukroví dále Lucii Slavíkové, Stanislavě Slavíkové a paní Fejtové za přinesené domácí sladkosti, Oldřichu Jakubcovi a jeho rodině za svařáček, dětem za vystoupení, všem přispěvovatelům do pokladničky a panu Krakonošovi za rozsvícení stromu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient