Hapal vyrovnal rekord. Ale za rámeček si ho nedá

Dosáhnout nějakého rekordu a ještě k tomu, když má člověk narozeniny, to je zpravidla skěvlý zážitek. Avšak ne každý rekord je pozitivní. Po dnešku o tom ví své teď už bývalý trenér pražské Sparty Pavel Hapal, který dnes slaví devětačtyřicátiny.

Jeho tým ještě nenastoupil k druhému zápasu a už byl odvolán z funkce. To samé se stalo před sedmi lety ostravskému kouči Karolu Markovi, který byl odvolán z lavičky hned po úvodním kole sezony. Je pravda, že Hapal nebyl vyhozen na základě výsledku 1. kola (Sparta v něm porazila Opavu doma 2:0), ale kvůli mizernému výkonu mužstva ve včerejším zápase Evropské ligy pro Subotici (0:2). Je ale zároveň nutné podotknout, že už výsledky v přípravném období nebyly ideální a zmiňované první kolo bylo sice vítězné, ale góly přišly až v poslední čtvrtině zápasu a do té doby se už z publika ozýval pískot.

A jaké další rychlé vyhazovy jsme v minulosti v naší první lize zažili?

Např. v loňské sezoně byl jako první odvolán ve čtvrtém kole brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Když se ohlédneme více do minulosti, tak když nepočítáme zmiňovaného Marka, tak nejrychleji odvolanými trenéry byli Karel Večeřa, Karol Dobiáš a Jiří Kotrba. Všichni tři museli své trenérské posty opustit už po druhém odehraném kole sezony.
Asi nejvíce kuriózní vyhazov nastal u Dobiáše. Se Spartou vybojoval v roce 1994 titul. Do nové sezony jeho tým vykročil suveréně, Letenští vyhráli 4:0 v Drnovicích a porazili 2:0 Benešov. Jenže pak trenéra stejně majitel Petr Mach odvolal. Důvod? Neatraktivní hra…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.