Handicapovaní florbalisté poděkovali Plzni za podporu

Zástupci florbalového klubu tělesně postižených SKH Meteor Plzeň předali v pondělí 15. října vedení města Plzně pamětní plaketu jako poděkování za dlouholetou podporu svého oddílu. Setkání s florbalisty se zúčastnili primátor města Martin Zrzavecký a jeho ekonomický náměstek Pavel Kotas, za klub pak jeho předseda Martin Černý, hráč Patrik Vaněk a nejmladší člen čtrnáctiletý Jakub Čada s doprovodem.

„Náš oddíl letos slaví 15 let od založení. Rádi bychom tímto gestem poděkovali městu za to, že nás po celou dobu existence podporuje,“ uvedl Martin Černý. Primátor Martin Zrzavecký na oplátku poděkoval klubu za reprezentaci města a připomněl, že město obecně podporuje sportování dětí, mládeže a dospělých.

Sportovní klub začal vznikat na jaře v roce 2002. Zakládajícími členy byli Martin Černý, Radek Civiš a Vlastík Hahn. Přizvali další vozíčkáře z Plzně i okolí a nabídli jim atraktivní sportovní aktivitu. V květnu 2003 byly zaregistrovány stanovy sportovního klubu u Ministerstva vnitra České republiky, klub začal používat oficiální název Sportovní klub handicapovaných Meteor Plzeň. Oddíl hraje v posledních letech úspěšně v soutěži Česká pošta extraliga vozíčkářů a v Prague Wheel Open.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak