Habr v ulici Boženy Němcové město pokácelo

V rámci kontroly vazby habru rostoucího na pozemku před domem čp. 2166-2167 v ulici Boženy Němcové na Ústeckém předměstí byl zjištěn výrazně zhoršený zdravotní stav stromu.
Strom tvoří v ulici výraznou dominantu. V minulosti byly zjištěny drobné vady na kmenu a z tohoto důvodu byla v koruně instalována bezpečnostní vazba. Bohužel v období od podzimu 2017 do současnosti došlo k rozlomení části kmene, kdy trhlina v horní části dosahuje šíře okolo 6-7 cm a směrem k patě stromu se postupně zužuje. Tento stav je pro strom neudržitelný, část koruny v současné době leží velkou vahou na instalované bezpečnostní vazbě. Situace byla vyhodnocena jako havarijní a bylo přistoupeno k urychlenému kácení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.