Search
Close this search box.

Habartovem bude jezdit první elektromobil

Městem bude jezdit první elektromobil. Za obdrženou dotaci z výzvy Ministerstva životního prostředí byl zakoupen nový elektromobil v parametru vozidla do 3,5 tuny italské značky ALKE. Vozidlo bude sloužit komunitním účelům obce, především na svoz odpadu, údržbu městských pozemků a dalším činnostem technických služeb. Jedná se o vozidlo na alternativní pohon s dojezdem minimálně 100 km na jedno nabití.

„Vysoká hospodárnost, téměř nulové náklady na provoz, nulové emise a v neposlední řadě nízká hlučnost a flexibilní využití ve spojení s podporou z ministerstva byly rozhodujícími faktory při rozhodování o pořízení tohoto vozidla. Věřím, že se osvědčí a nepůjde o poslední elektromobil pořízený pro podobné účely,“ uvedl starosta města Petr Janura, který si elektromobil sám jako řidič vyzkoušel.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient