Search
Close this search box.

Gynekologické oddělení nemocnice v Ostravě přiblížilo svoji činnost

Oddělení Gynekologie a porodnictví uspořádalo poslední březnový týden celoústavní konferenci, kterou chtělo vedení oddělení přiblížit sestřičkám napříč celou nemocnicí náplň práce na gynekologii.

Úvodního slova se ujala náměstkyně Gabriela Goryczková. Lékaři gynekologického oddělení, primář Marek Ožana, asistent Michal Mihula, lékaři Karel Fousek, Jana Kubinová přiblížili téma léčby myomů, představili zajímavé kazuistiky, věnovali se i menstruaci jako mezioborovému problému, hostem konference byl asistent Peter Dančík z oddělení Urologie, který hovořil o moderních operačních postupech v urologii. Za porodní sestry a všeobecné sestry oddělení rozvinula problematiku zánětu žil v těhotenství a po porodu staniční sestra Jiřina Kyčerková. Dalšími zajímavými tématy z úst Moniky Šotlíkové, Terezy Friedrichové, Kristýny Teperové, Petry Bednářové, Beáty Olszarové a Barbory Barišové byly masáže, cvičení a kineziotaping v těhotenství, kojení s prsními implantáty, placenta, manipulace s novorozencem a pietní rozloučení a pohřbení mrtvorozeného dítěte nebo potraceného plodu. Konference měla velký úspěch.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient