Gymnázium Františka Křižíka v Plzni má nový pavilon jazyků

Gymnázium Františka Křižíka má nový pavilon jazyků s pěti novými učebnami a zázemím. Celkové náklady projektu činily přes 11 milionů korun. Prostředky ve výši 90 procent poskytne Evropská unie a stát prostřednictvím Integrovaného operačního programu, zbytek uhradí gymnázium. Město Plzeň bylo stavebníkem a celou akci předfinancovalo.

Slavnostní otevření se uskutečnilo ve středu 26. září u příležitosti Světového dne jazyků. Zúčastnili se ho i zástupci města, konkrétně první náměstek primátora Martin Baxa, náměstkyně primátora Eva Herinková a náměstci primátora Petr Náhlík a Pavel Šindelář, dále starosta prvního městského obvodu Miroslav Brabec a další hosté.

„O naši školu je velký zájem. Nová nástavba nám pomohla vyřešit problémy s prostorami, se kterými jsme se již nějakou dobu potýkali. Do budoucna bychom chtěli vybudovat pavilon přírodních věd,“ uvedl zástupce ředitelky školy Jan Hosnedl. Doplnil, že škola je bezbariérová a i v nových třídách je pamatováno na žáky s omezenou schopností pohybu.

Pavilon jazyků vznikl nad stávající Základní uměleckou školou, která sídlí v areálu školy. Nové jazykové učebny mají celkovou kapacitu 87 žáků, z toho pět míst je určeno pro imobilní žáky. Učebny jsou vybaveny interaktivními tabulemi s projekčním zařízením a dalším moderním ICT příslušenstvím a nábytkem. Ve všech bude k dispozici wifi a školní síť, žáci zde mohou používat vlastní tablety s elektronickými učebnicemi. Součástí pavilonu jazyků je i kabinet se zázemím. Všechny učebny budou využívány i pro kroužky školy a pro projektové dny spolupracujících škol.

Projekt Rozvoj a modernizace školy pro výuku jazyků na GFK byl podpořen z Evropské unie, z Integrovaného operačního programu, ve specifickém cíli 2.4 Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení v rámci 7. výzvy ITI – Plzeň – integrované projekty ITI.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak