Gólman Beranů Jakub Sedláček ví, že v utkání s Plzní všichni hráli nadoraz

Jeho třiatřicet zákroků a tři tyčky k tomu bylo základem pro vítězství hokejistů PSG Berani Zlín na ledě Plzně. Zlínští po gólech Edgarse Kuldy a Jiřího Ondráčka získali hned v první třetině dvougólové vedení, na které už duel zvládli dohrát. „Podali jsme parádní výkon, kluci padali do střel, hráli jsme nadoraz,“ pochvaloval si osmadvacetiletý brankář.
„Podali jsme parádní výkon. Kluci padali dostřel, hráli na doraz, bojovali po rozích. Nesmím zapomenout na štěstí, byly tam asi tři tyčky,“ vybavil si Jakub Sedláček, jehož tým šel po trefě Kuldy do vedení už v čase 0:45 minuty. „Dostat gól z první střely vás vždycky zchladí,“ ví maskovaný muž.

Jeho tým měl v zápase i možnost celé dvě minuty přesilové hry pět na tři, gólem to však neskončilo. „Říká, že kdo to nedá, nemůže vyhrát, naštěstí to tak ale nebylo. Musí si to kluci rozebrat na videu, protože to bylo šíleně sehrané,“ řekl zlínský fantom na brankovišti.

Ten za víkend pochytal 63 střel, s Vítkovicemi vychytal čisté konto, v Plzni inkasoval jen jednou. „V Liberci jsme si to pokazili, to byla hrozná škoda. Po zápase se celkem dost řvalo. Teď jsme si to vynahradili,“ připomenul Sedláček zápas, kdy Berani ztratili vedení 3:1 za pár minut.

I přesto, jaký skvělý výkon podával, musel ale v utkání na devatenáct vteřin střídat. „Měl jsem problém s výstrojí, to byla moje chyba. Odepnuly se mi šráky a věděl jsem, že takto nemůžu být celých třináct minut do přestávky. Bylo to nepříjemné jak pro mě, tak pro Štůryho,“ vysvětlil svou anabázi Jakub Sedláček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.