GLOSA: Multifunkční hala Dlouhá louka 2017 a 2018 – kam vítr, tam plášť

Stokrát omílaná multifunkční hala, jejíž výstavba už před lety vyvolala v Českých Budějovicích velké haló.

Minulý rok rada města v čele s náměstkem Petrem Holickým přišla s návrhem zbourat sportovní halu a postavit novou. V důvodové zprávě připravené pro zastupitele se píše, že finanční krytí bude z části (cca 100 miliónů) z rozpočtu na rok 2017 a zbytek ceny z rozpočtu 2018. Dle dokumentace připravené pro stavební povolení byla částka uvedena v řádu 312 miliónů.

Dnes ovšem vyplouvá na povrch, že nikdo nikdy neviděl položkový rozpočet, který měl připravit Petr Holický. I když bylo vypsání záměru už od začátku prapodivné, všichni zastupitelé ( 2 omluveni) hlasovali PRO. A jako praví zastupitelé pracující ve prospěch obyvatel, se po podepisování petice občany, začali ptát, proč není vše košér. Pozdě bycha honiti. Vypisovat záměr výstavby nové haly před volbami hrálo i pro aktivní občany. Řekněme si to narovinu, petice vyvolala řadu otazníků a přilákala média. A řekněme si podruhé, politickým hnutím jde o hlasy. Několik tisíc podpisů na petičním archu rovná se několik tisíc volebních hlasů. A tak postupně začala couvat ČSSD, TOP09, poté opozice a nakonec ustoupila rada města.

Nová hala se stavět nebude. Ano, České Budějovice zastavily výstavbu předraženého pomníku.
Do televize se už vyjádřili Miroslav Joch, František Konečný. A kde je věčně usmívající se Petr Podhola? Zapíjí smutek horkým Francouzem v cukrárně?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient