Search
Close this search box.

GLOSA: Multifunkční hala Dlouhá louka 2017 a 2018 – kam vítr, tam plášť

Stokrát omílaná multifunkční hala, jejíž výstavba už před lety vyvolala v Českých Budějovicích velké haló.

Minulý rok rada města v čele s náměstkem Petrem Holickým přišla s návrhem zbourat sportovní halu a postavit novou. V důvodové zprávě připravené pro zastupitele se píše, že finanční krytí bude z části (cca 100 miliónů) z rozpočtu na rok 2017 a zbytek ceny z rozpočtu 2018. Dle dokumentace připravené pro stavební povolení byla částka uvedena v řádu 312 miliónů.

Dnes ovšem vyplouvá na povrch, že nikdo nikdy neviděl položkový rozpočet, který měl připravit Petr Holický. I když bylo vypsání záměru už od začátku prapodivné, všichni zastupitelé ( 2 omluveni) hlasovali PRO. A jako praví zastupitelé pracující ve prospěch obyvatel, se po podepisování petice občany, začali ptát, proč není vše košér. Pozdě bycha honiti. Vypisovat záměr výstavby nové haly před volbami hrálo i pro aktivní občany. Řekněme si to narovinu, petice vyvolala řadu otazníků a přilákala média. A řekněme si podruhé, politickým hnutím jde o hlasy. Několik tisíc podpisů na petičním archu rovná se několik tisíc volebních hlasů. A tak postupně začala couvat ČSSD, TOP09, poté opozice a nakonec ustoupila rada města.

Nová hala se stavět nebude. Ano, České Budějovice zastavily výstavbu předraženého pomníku.
Do televize se už vyjádřili Miroslav Joch, František Konečný. A kde je věčně usmívající se Petr Podhola? Zapíjí smutek horkým Francouzem v cukrárně?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient