Search
Close this search box.

Generální manažer Vítkovic vydal prohlášení k situaci kolem Marka Hrbase

V návaznosti na informace v mediálním prostředí a reakce fanoušků a médií na spekulace a informace o případném odchodu obránce Marka Hrbase do KHL, Amuru Chabarovsk, vydává HC VÍTKOVICE RIDERA prohlášení hlavního trenéra a GM Jakuba Petra.

„Vnímáme už delší dobu spekulace v obci fanoušků a vnímáme i informace, se kterými přišly různé servery – ty dokonce pracují s citacemi, které jsem já nikdy veřejně neřekl. Současná situace je ta, že jsme na pohyb kolem Marka Hrbase reagovali příchodem dvou obránců. Je pravdou, že Amur Chabarovsk kontaktoval Marka Hrbase a více méně jsou domluveni na podmínkách smlouvy. Mezi sebou. Základním předpokladem celé akce ale je, že Marek Hrbas má ve smlouvě klauzuli umožňující odchod do zahraničí a bez jejího splnění nemůže být celá věc realizována. My samozřejmě na jedné straně máme radost, když v našem týmu vyroste hráč, o kterého je zájem ze zahraničí a jak už jsem dříve říkal, není v našem zájmu rozvoj hráčů brzdit, čili stejně jako v případě Kloka a jiných nemáme v plánu nějak možnost hráče odejít do zahraničí hatit. Jde o vývoj hráče. Současná situace je ale taková, že Marek Hrbas je dohodnut s Amurem Chabarovsk, ale základním předpokladem jeho odchodu je naplnění podmínek klauzule ve smlouvě s námi. Tudíž k odchodu Marka Hrbase dojde až ve chvíli, kdy ze strany Amuru Chabarovsk dojde ke splnění podmínek klauzule smlouvy. Proto jsme se k situaci nijak nevyjadřovali, protože dokud není vše dotaženo, nemá to smysl a není to naším záměrem ani nyní a nebylo ani v minulosti, ani nebude v budoucnu. Pokud podmínky klauzule splněny nebudou, Marek Hrbas nadále zůstává hráčem HC VÍTKOVICE RIDERA. Pokud jde o to, že v posledních zápasech nehrál, pak je to z důvodu zranění kotníku, které si přivodil v zápase v Karlových Varech, není v tom nic jiného. Tímto chceme zamezit všem spekulacím a negativním reakcím z fanouškovské obce a chceme se nadále už jen plně soustředit na extraligové zápasy a na práci, která nás všechny čeká a ocenili bychom, kdyby se i fanoušci a ostatní soustředili na náš společný cíl taktéž, abychom měli na naši práci klid a mohli s aktuálním, jedním z nejmladších kádrů v extralize, odvádět odpovídající výkony,“ říká hlavní trenér a generální manažer HC VÍTKOVICE RIDERA Jakub Petr.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient