Gašper Krošelj přichází mezi Bruslaře

Do BK Mladá Boleslav přichází jednatřicetiletý brankář ze Slovinska Gašper Krošelj. S Bruslařským klubem prozatím podepsal na několik měsíců. Boleslav tak reaguje na zranění Jana Růžičky, kterého bohužel čeká léčení dlouhodobějšího charakteru. V osobě Krošelje přichází do města automobilů zkušenost z hned několika evropských soutěží i slovinského národního týmu.

„Honza Růžička si v rámci letní přípravy způsobil zranění v dolní polovině těla. Bohužel je to vážnějšího charakteru a léčení si vyžádá čas. Proto jsme museli reagovat a hledat pomoc, dokud je čas,“ vysvětluje nečekané angažování dalšího brankáře sportovní manažer Bruslařského klubu Jaromír Látal.

„Gašper je zkušený brankář, který prošel velkým množstvím evropských soutěží a dlouhodobě působí v národním týmu Slovinska. Jsme rádi, že se s námi rozhodl spolupracovat. Jeho smlouva je prozatím krátkodobějšího charakteru, uvidíme, jak se bude všechno vyvíjet,“ dodává Látal.

Krošelj dorazí do Čech příští týden, kdy s trenérem brankářů Radkem Haasem absolvuje krátký kemp na ledě. K týmu se s definitivní platností připojí po červencové dovolené, kdy Bruslaři vyjedou na led už ve své ŠKO-ENERGO aréně. Dodejme jistou zajímavost – agentem Gašpera Krošlje je Mitja Robar.

Gašper Krošelj je rodák ze slovinské Lublaně, kde také hokejově vyrostl. Už v raném mládí ale vyrazil zkoušet štěstí do jiných zemí. Nejprve to bylo Slovensko, kde působil v Topolčanech a posléze v Žilině. Následovalo pět let v chorvatském Záhřebu, kde si vyzkoušel jak EBEL ligu, tak tamější soutěž. V sezoně 2011/2012 a ještě o rok později chytal pro změnu v Dánsku, ročník 2013/2014 představoval Norsko a o sezonu déle působil ve Švédsku. Do Záhřebu jej to ale táhlo dál, v sezoně 2015/2016 se tam vrátil a zachytal si KHL. Následoval opět přesun do švédské druhé nejvyšší ligy a posléze opět návrat do Záhřebu. A to už jsme v loňské sezoně 2017/2018 – kromě zmíněného chorvatského týmu stačil Krošelj odchytat ještě 17 zápasů v Dánsku.

Dres národního týmu oblékal Krošelj v 18 a 20 letech, v dospělosti se do něj vrátil v sezoně 2014/2015 na mistrovství světa. Národní barvy od té doby obléká každoročně. Na zimních olympijských hrách 2018 odchytal za Slovinsko tři utkání.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz