Futsalisty ostravských Vítkovic porazily Komárovice 4:5

Amatér Komárovice – KFV Roub Vítkovice 4:5 (3:4)

Branky: Hrdlička 3, Lasovský M. – Jiřičný 3, Voldán, Kopecký

Rozhodčí: Ovšák, Pustějovský

Soupiska Roub Vítkovice: Musiol, Bláha ©, Jiřičný, Voldán, Kopecký, Rodek, Křižák, Kašpar, Vavrušák, Soško, Vrečka, Kozelský

Soupiska Komárovice: Pobořil, Foukal ©, Jiříček, Kuchař, Hrdlička, Bezděk, Hoffmann, Lasovský M., Křenek, Lasovský L.

Nově otevřená hala v Hustopečích nemá sice rozměry 20×40, ale splňuje požadavky na futsal a tak se v místním regionu diváci mohli přijít podívat na docela suprový výkon Amatéru. Hosté přijeli do Hustopečí s téměř plným autobusem pro 50 osob, včetně dorostenců a fandů. Vítkovičtí hráči načali utkání velkou šancí Jiřičného, který lízl tyč, ale v 5.minutě se prosadil přes posledního hráče Vítkovic Hrdlička a otevřel skóre zápasu. V další minutě Kopecký centroval do šestky, kde se Voldán mezi dvěma bránícími hráči dokázal prosadit i za cenu teče komárovického zadáka a vyrovnal. V 8.minutě Rodek prošel obranou jako nůž máslem, napálil míč do tyče, s dorážkou si poradil Jiřičný a hosté šli do vedení, 1:2. Mladší z bratrů Lasovských Martin pak zahrozil nastřelenou tyčí. V 16.minutě Voldán našel křižnou příhrou Rodka, ten nabil k zadní tyči Jiřičnému a po jeho trefě šli hosté do vedení na 3:1. V 18.minutě si gólman hostů vybral špatnou chvíli a jeho výhoz našel Hrdličku, který míč zachytil a prostřelil nohy gólmana, 2:3. V další minutě opět mladší z bratrů Lasovských Martin nabil do šestky Hrdličkovi a po jeho důrazném prosazení zaznamenal hatrick a domácí vyrovnali na 3:3. Ovšem hosté dokázali v téže minutě odpovědět, Voldán nahrál do šestky vběhnutému Jiřičnému, který prostřelil gólmana a připsal si také hattrick. Strany se tedy měnily za stavu 4:3 pro hosty.

Druhá půle již byla velmi akční pro domácí a zle zatápěli Musiolovi, který se měl co činit s vyrážením množství střel. Ovšem ve 28.minutě se podařilo Kopeckému na vlastní polovině zachytit protiútok domácích, přihrál Vavrušákovi a jeho dělovka skončila u pravé tyče, 3:5. Komárovice ale druhou půli jednoznačně herně ovládali a po zásluze snížili na 4:5, kdy se u pravé lajny dokázal prosmýknout Martin Lasovský a zakončil svůj průnik trefou ke vzdálenější tyči. Závěr zápasu byl v plné moci domácího týmu a hosté měli plno práce bránit množství útočných akcí Komárovic. Nakonec své těsné vítězství takticky uhájili, ale bylo to tentokrát jen o fous! Komárovičtí totiž odvedli suprový výkon, za který se nemusí stydět a příště snad již na body dosáhnou.

V dalším kole Komárovice hrají v sobotu 24.11. na kopřivnickém Jokeritu, Vítkovice hostí Orlovou a hraje se v pátek 23.11. ve 20:15 v ostravské hale Sareza.

Komentář trenéra hostů Pavla Michury: „Poučeni ze zápasu z minulé sezóny jsme si chtěli pohlídat hlavně brejky domácích. Bohužel se stalo, že po naší neproměněné stoprocentní šanci jsme hned z protiútoku dostali gól. Naštěstí se nám hned povedlo vyrovnat a jít i do vedení. Když jsme pak dali další gól, vypadalo to, že si kráčíme pro pohodové vítězství. Jenže po dvou hrubkách domácí srovnávají a dostávají křídla. Pak nás dostal do vedení dneska výborný Kuba Jiřičný a zase se nám hrálo o něco líp. Ve druhé půli domácí přidali na obrátkách, ale my jsme bránili docela dobře a pouštěli domácí víceméně pouze ke střelám z dálky. Paradoxně, když jsme dali další gól a mohli se uklidnit, tak nás domácí přišpendlili na naší půlku a několikrát nám bylo pořádně horko. Ještě hůř nám bylo, když domácí snížili a vytvářeli si i další šance. Naštěstí už všechny vychytal Péťa Musiol a my tak bereme trochu šťastné tři body, ke kterým nám pomohli i naši fanatičtí fanoušci.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.