Futsalistům ERA-PACKu důstojná rozlučka postup nepřinesla

Poslední utkání v elitní fázi Ligy mistrů body do tabulky nepřineslo. Kairat si v prvním poločase vytvořil tříbrankový náskok, ERA-PACKu nepomohl ani zlepšený výkon po pauze. Porážka 2:4 zpečetila pro českého mistra třetí příčku v tabulce.

Úvod utkání se nesl v jednoznačném duchu. Kairat Almaty v pozici favorita chrudimské futsalisty přehrával a poměrně rychle se dostal do vedení. Již na konci druhé minuty přistála přihrávka ze strany na noze Taiana, který nechytatelnou ranou do šibenice prostřelil brankáře Litviněnka poprvé. S ERA-PACKem bylo ještě hůře o pět minut později, standardní situace prošla na nohu Johna Lennona, jehož zakončení znamenalo navýšení vedení kazašského celku.

Chrudimští se směrem dopředu příliš nepodívali, po jednom z protiútoků soupeře ale inkasovali potřetí. Rychlou akci zakončil Čingiz Jesenamanov a stanovil tím skóre prvního poločasu 3:0 pro Kairat. Po přestávce se ale vývoj zápasu zcela změnil. Chrudimští přeházeli sestavu a začali obranu kazašského celku pořádně trápit. A odměna přišla velmi rychle. Nejprve využil ideálního pasu Davida Drozda Matěj Slováček, chvíli na to snížil na rozdíl jediného gólu Max.

Zimní stadion v Chrudimi byl v extázi a žádal si vyrovnávací branku. Místo toho ale přišla rozhodující rána. Daren Tursagulov dokonal ve čtvrtou branku nacvičený signál a ranou na přední tyč počtvrté prostřelil Litviněnka. Kairat zvítězil nad Chrudimí výsledkem 4:2 a zajistil si postup do závěrečného Final Four, na ERA-PACK zbyla za italskou Pescarou třetí pozice.

AFC Kairat Almaty – FK ERA-PACK Chrudim 4:2 (3:0)

Branky: 2. Taian, 7. Lennon, 17. Jesenamanov, 29. Tursagulov – 22. Slováček, 25. Max.

AFC Kairat Almaty: Higuita (21. Dudu) – Rangel, Favero, Tursagulov, Nurgožin – Žamankulov, Edson, Sulejmenov, Lennon, Nurgožin, Jesenamanov, Tayebi

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – R. Mareš, Max, Doša, Felipe – M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Bagatini, Slováček

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového