Futsalisté vezou z Prahy cenné tři body

V 8. kole 2. futsalové ligy, skupiny západ, zajíždělo Dynamo PCO na půdu pražských Wizards. Taktická bitva, ve které hráli domácí téměř třetinu zápasu power play, vyzněla jednoznačně pro Českobudějovické, kteří si z Prahy přivezli vítězství 11:6.
Hostující celek přicestoval do hlavního města bez zraněných útočníků Lengyela, Hačky a brankáře Beránka, kterého musel podruhé v sezóně zastoupit Jasenský. Domácí celek byl naopak v kompletním složení a byli to právě hráči Wizards, kteří se v úvodu dvěma slepenými góly dostali do vedení. Dynamo PCO ale ještě do konce první části obrátilo skóre ve svůj prospěch, nejdříve snižoval kapitán Pouzar na 1:2, o minutu později vyrovnal po pěkné kombinaci Jasanský. Když se ve 13. minutě zblízka trefil Radouch, ujali se jihočeši poprvé v zápase vedení. V 18. minutě přidal další branku Benát a do šaten se tak odcházelo za stavu 4:2 pro Dynamo PCO.

Od počátku druhé půle se snažilo družstvo Wizards Praha svého soupeře vysoko napadat a donutit k chybám. Českobudějovičtí po další pěkné kombinaci a přesném zakončení Radoucha odskočili na rozdíl tří branek, 2:5. Oddechový čas domácích a jejich následná hra bez brankáře pak odstartovala patnáctiminutovku, ve které padalo spoustu branek. Za Dynamo PCO postupně skórovali dvakrát Hric, po jedné brance pak přidali Benát, Radouch a Jasanský. Když si v 17. minutě připsal při svém druhém soutěžním vystoupení druhý ligový gól i brankář Jasenský, nebylo o vítězi utkání pochyb. Domácí Wizards sice při power play dokázali skórovat celkem čtyřikrát, nicméně i tak podlehli Dynamu PCO 6:11.

Po domácí remíze tak jihočeši vezou z Prahy cenné tři body a v ligové tabulce se posunuli na druhé místo zajišťující na konci soutěže postup do extraligy.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového