Futsalisté ukončili sérii proher

Ve velkém stylu se naši futsalisté vypořádali s nepříliš vydařeným vstupem do nové sezóny. Po úvodních třech prohrách si totiž v ostravském derby s týmem USK Slávie Ostravská univerzita připsali jednoznačný triumf 11:0, který je zároveň nejvyšším vítězstvím od založení našeho futsalového klubu v roce 2015!

Bezbrankový stav vydržel od úvodního hvizdu do 5. minuty, ve které skóre otevřel Mario Murín. Směr celému zápasu poté dala 8. minuta, v níž Baník zásluhou Potůčka a Dziuby v rychlém sledu vstřelil dvě branky a vytvořil si pohodlný polštář. Do poločasu pak domácí přidali dalších pět branek a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto už po dvaceti minutách. Po změně stran do sítě hostů padly ještě tři góly a skóre se zastavilo na stavu 11:0. K vysokému vítězství Baníku přispěli i dva třígóloví střelci – hattrick zaznamenali Václav Potůček s Denisem Dziubou a oba do svého bodového zápisu přidali i jednu asistenci.

Po tomto příjemném výsledkovém povzbuzení čeká naše futsalisty třítýdenní pauza od soutěžního utkání. Zápas v Opavě, který se měl hrát v pátek 26. října, je odložen kvůli účasti čtyř našich hráčů na turnaji Ostrava Cup 2018 v dresu reprezentace do 19 let (hrát se bude od čtvrtka 25. do neděle 28. října v Ostravě na Dubině), a v dalším týdnu měl být naším soupeřem Havlíčkův Brod, který se však ze soutěže na poslední chvíli odhlásil. Nejbližší druholigový souboj tak odehrajeme až 9. listopadu na půdě Jakubčovic.