Search
Close this search box.

Futsalisté FC Baník uhráli remízu a jsou šestí v konečném umístění

Závěrečná remíza znamená konečné šesté místo. Až na úplně poslední zápas v sezóně si Baníkovci nechali vůbec první remízu v právě skončeném ročníku 2. ligy východ. A v jeho úplném závěru si také připsali gól v situaci, se kterou se celou sezónu trápili, tedy v power play. Právě tato branka jim díky lepšímu vzájemnému zápasu s Vyškovem pomohla udržet šesté místo v konečné tabulce. Je to však jen slabá náplast na celkově nepovedenou sezónu.

Futsalisté Baníku v pátek na své palubovce přivítali brněnský tým Atraps-Hombres, který v případě shody dalších výsledků ještě mohl pomýšlet na první místo tabulky. Baník už se výše posunout nemohl, a tak se chtěl pokusit alespoň udržet výše zmíněné šesté místo před dotírajícím Vyškovem. A byli to právě domácí, kteří se v páté minutě dostali do vedení, když se po dlouhých osmi zápasech po přihrávce Davida Poláška prosadil Jan Manďák. Hosté však mezi osmou a dvanáctou minutou dvěma brankami Prokeše strhli vedení na svou stranu a jednobrankové vedení si udrželi až do pauzy.

Do druhé půle vstoupili lépe brněnští, když ve 22. minutě dokázal Lidmila propasírovat míč za záda Martina Bortlíka. Jenže hned o 25 sekund později se Baník vrátil na dostřel brankou Prokopa Vantucha, který po další přesné přihrávce Davida Poláška obešel brankáře a zakončil do prázdné branky. Baník nechtěl sezónu zakončit porážkou, ale vyrovnat se dlouho nedařilo. Naopak hosté dostali dvě minuty před koncem příležitost zpečetit své vedení z desetimetrového kopu, ale šestý faul Baníku zůstal nepotrestán. A tak se jedné z posledních šancí chytil Baník, zkusil hru v power play a dočkal se rychlého vyrovnání. Třetí asistenci si připsal David Polášek, který připravil branku pro kapitána Marka Maleňáka. Poté se ještě ke hře bez brankáře odhodlali hosté, ale úspěšní už nebyli a utkání tak skončilo nerozhodným výsledkem.

Baník tak letošní sezónu zakončil s bilancí 8 výher, 1 remízy a 9 porážek na šestém místě tabulky.

FC Baník Ostrava – FC Atraps-Hombres Brno 3:3

Komentář Karla Murina (FC Baník Ostrava):
„Poslední utkání v nepovedené sezóně bylo z pohledu našeho výkonu rovněž nepovedené. Tolik banálních ztrát způsobených pokaženým převzetím míče či banální přihrávkou jsem snad ještě nezažil. Kdyby jen u jednoho hráče, ale ono to bylo skoro u všech… A také to byl zápas plný paradoxů. David Polášek přihrál na všechny naše branky, a přesto se ani on těmto jednoduchým ztrátám nevyhnul. U Marka Maleňáka by si člověk řekl, že v tomto zápase „zkazí vše, na co sáhne“, a on i přes velkou frustraci ze svého výkonu při naší power play s chladnou hlavou a přehledem srovná výsledek zápasu. Útočná power play, naše nejslabší místo v této sezóně, a dnes v ní během pár vteřin vyrovnáme. Opravdu zápas plný paradoxů. Klukům ale nelze upřít bojovnost, díky které jsme nakonec dokázali výsledek utkání alespoň srovnat a udržet se tak v tabulce před Vyškovem.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient