Futsalisté Chrudimi zvládli semifinále a v boji o triumf budou čelit Spartě

Povinnost splněna, ERA-PACK slaví. Chrudimští futsalisté zvládli utkání na hřišti Bazooky Uherské Hradiště, kde zejména díky čtyřem brankám ve druhém poločase soupeři odskočili a zajistili si tím účast v prosincovém finále proti pražské Spartě.

Semifinálový zápas v Uherském Hradišti přinesl v úvodních minutách vyrovnaný souboj. Chrudimští si na úvodní trefu museli počkat až do šestnácté minuty, kdy kouzlo brankáře Janečky odčaroval Tomáš Koudelka. Víc branek již první polovina zápasu nenabídla, dějství po pauze bylo daleko živější. Domácí fanoušci výrazně ožili, když ve 27. minutě prostřelil ukrajinského brankáře ve službách Chrudimi Dmitrije Litviněnka Martin Janečka, který tím srovnal stav bitvy.

Blíže historického postupu do finále však Bazooka již nebyla. Zkušený chrudimský výběr si totiž závěr utkání dokázal pohlídat. Nejprve se parádní střelou z dálky prosadil Bagatini, na jeho gól navázal druhou trefou v semifinále Tomáš Koudelka a chvíli na to potrestal nedisciplinovanost Bazooky z desetimetrového kopu Max. Domácí sice ještě dokázali zásluhou Radka Slaného snížit, definitivní tečku za skóre ale udělal tři minuty před koncem David Drozd.

Chrudim tak po výsledku 5:2 postoupila do finále, kde se postaví proti Spartě Praha. Finálový zápas se uskuteční před kamerami České televize v průběhu prosince, o jeho přesném termínu vás budeme v nejbližší době informovat.


Bazooka CF Uherské Hradiště – FK ERA-PACK Chrudim 2:5 (0:1)

Branky: 27. M. Janečka (Slaný), 33. Slaný – 16. Koudelka, 29. Bagatini, 31. Koudelka (Slováček), 32. Max (10 m kop), 37. D. Drozd.

Bazooka CF Uherské Hradiště: Janečka R. – Šarközy, Slaný, Čtvrtníček, Janečka M., Levčík, Sopůšek, Skřivan, Křivánek, Bartoš, Svízela, Outrata.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.