Futsalista David Drozd pokračuje v ERA-PACKu

Start nové sezóny se blíží velkou rychlostí. Zatímco fanoušci netrpělivě vyhlíží žebříček UEFA a los UEFA Champions League, vedení chrudimského klubu pokračuje ve stavbě kádru na následující sezónu. Po Pavlu Drozdovi se FK ERA-PACKu Chrudim upsal také jeho bratr David, kterého fanoušci budou v dresu současného vládce českého futsalu vídat minimálně další dvě sezóny.

David Drozd přišel do Chrudimi v mládežnických kategoriích spolu se svým bratrem Pavlem, odkud byli posláni na hostování do MADOSu Hradec Králové. Před dvěma lety si jej vedení Chrudimi stáhlo a začalo pod trenérem Condem zapracovávat do sestavy mužstva. Za dva roky stihl dva mistrovské tituly, zahrál si proti nejlepším týmům Evropy a propracoval se plně do národního týmu. Nyní bude jeho kariéra v Chrudimi pokračovat.

„David dostal hodně příležitostí v minulé sezóně a herně velmi vyrostl. Dnes patří k jedním ze základních kamenů našeho klubu a národního týmu. Inteligentně se pohybuje po hřišti, výrazně zlepšil hru do defenzívy a vždy to byl hráč s dobrou technikou. Musí se nadále zlepšovat tak, aby se z něj v budoucnu stal jeden z nejlepších futsalistů v Česku,“ popsal hru Davida Drozda chrudimský trenér Felipe Conde.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.