Futsal Cup 2017/2018 zná své vítěze

Jihočeský futsal-sálový fotbal má za sebou další ročník. Vytvoření hracího systému tohoto ročníku bylo neobvyklé, protože tentokrát se nehrálo dlouhodobým systémem, ale soutěž se skládala ze šesti jednotlivých turnajů, na které se mohlo přihlásit jakékoliv družstvo /bez registrace v sálovém fotbale/. Nabídka na účast byla před každým turnajem posílána na široké spektrum známých, ale i nových kontaktů + byla nabízena tomto jihočeském futsalovém webu.
Počet družstev účastnících se na jednotlivých turnajích byl limitován nejen minimálním počtem družstev /4/, ale i maximálním /8/, a to z důvodu, že turnaj pro méně jak čtyři družstva je „o ničem“, kdy po prvním utkání už nemusí být o co hrát, a max osm z toho důvodu, že se každý turnaj vždy hrál v jednom dni, v jedné hale a snaha pořadatele byla, aby mezi jednotlivými zápasy bylo co nejméně čekací doby a aby se to hrálo jako sálový fotbal, tzn. žádný systém na jeden poločas či podobné „zparchantěliny“, které se na některých turnajích praktikují.
Tento systém soutěže zaručoval družstvům na každém turnaji dostatečně velký hrací prostor, co možná nejširší spektrum soupeřů a takový systém, aby při jednom výpadku neznamenal konec.
Když se zpětně podíváme na jednotlivé turnaje, tak můžeme vidět, že družstva, která se účastnila všech turnajů /SK Strabag, FC MOUCHA TEAM, TJ Volary/, odehrála víc utkání, než kdyby se zúčastnila jakékoliv jiné soutěže v sálovém fotbale v rámci Jihočeského kraje. Ale ani družstva, která nehrála na všech turnajích, nepřišla zkrátka, protože každý turnaj jim nabídnul v rámci daného systému maximální počet utkání.

Počet utkání jednotlivých družstev: FC MOUCHA TEAM – 28, SK STRABAG – 27, TJ Volary – 22, PANTERS – 19, PAROH – 17, FC Zbytiny – 14, TJ Záblatí – 11, FC GEIS – 9, SIBERIA – 6, CHILL – 5, SEŠLOST – 4.
Celkem se během celé soutěže odehrálo 83 utkání.

Jelikož se jednalo o sérii jednotlivých turnajů, které se hrály různým hracím systémem, ale jejichž výsledky se sčítaly v rámci celé soutěže, nemohl se v tomto způsobu použít bodový zisk jednotlivých družstev na jednotlivém turnaji, ale po každém turnaji byla vytvořena konečná tabulka, kdy každé družstvo získalo body podle počtu družstev na tomto turnaji se účastnících a svého umístění.
Každý turnaj tím byl vyhodnocen samostatně /uzavřela se konečná tabulka turnaje/, ale zároveň každý získal body do celkové tabulky. Výsledky jednotlivých turnajů byly průběžně zveřejňovány.

KONEČNÁ TABULKA
1 SK STRABAG Prachatice 32 157 : 63
2 FC MOUCHA TEAM Prachatice 30 92 : 96
3 PAROH TEAM Kaplice 21 84 : 26
4 PANTERS F.C. Bechyně 15 44 : 65
5 TJ Volary 13 48 :119
6 FC GEIS České Budějovice 8 32 : 29
7 TJ Záblatí 8 24 : 54
8 FC SIBERIA České Budějovice 7 13 : 16
9 FC NORTON Prachatice 5 28 : 18
10 FC Zbytiny 5 16 : 8
11 CHILL Vodňany 4 9 : 9
12 SEŠLOST České Budějovice 3 27 : 88

Protože před každým turnajem odevzdala družstva soupisku hráčů, mohlo tím pádem dojít i k vyhlášení nejlepšího střelce. Každému střelci branky se zároveň tato načítala do celkové tabulky, takže po skončení soutěže mohli být vyhlášeni nejen celkově nejlepší střelci celé soutěže, ale také nejlepší střelci každého družstva.

Celková tabulka střelců
1 Kadlec Adam SK STRABAG Prachatice 33
2 Šimčík Ivan FC MOUCHA TEAM Prachatice 30
3 Růžička Jiří SK STRABAG Prachatice 29
4 Mrkvička Jaroslav SK STRABAG Prachatice 28
5 Tomáš Balica FC MOUCHA TEAM Prachatice 25
6 Brzobohatý Pavel FC MOUCHA TEAM Prachatice 15
7 Tůma Dominik PAROH TEAM Kaplice 13
7 Prener Pavel SK STRABAG Prachatice 13
8 Divoký Jiří PAROH TEAM Kaplice 12
9 Smolen Daniel PAROH TEAM Kaplice 11
10 Novotný Lukáš FC MOUCHA TEAM Prachatice 10
11 Peter Milan TJ Volary 9
11 Nerad Jiří SK STRABAG Prachatice 9
11 Václav Cais SK STRABAG Prachatice 9
12 Černický Petr FC GEIS České Budějovice 8
12 Zedek Jaroslav FC NORTON Prachatice 8
12 Nechutný Ondřej TJ Volary 8
12 Janošťák Martin TJ Záblatí 8
13 Bezemek Pavel FC GEIS České Budějovice 7
13 Sedlák Martin TJ Volary 7
13 Šťástka Václav PANTERS F.C. Bechyně 7
13 Černický Petr PANTERS F.C. Bechyně 7
13 Lesňák Jakub PAROH TEAM Kaplice 7
13 Daniel Fanda SK STRABAG Prachatice 7
13 Smolen Jan PAROH TEAM Kaplice 7
14 Šnajdr František FC Zbytiny 6
14 Byrtus Petr PANTERS F.C. Bechyně 6
14 Maruška David SK STRABAG Prachatice 6

Tabulka nejlepších střelců jednotlivých družstev

SK STRABAG Prachatice Kadlec Adam 33
FC MOUCHA TEAM Prachatice Šimčík Ivan 30
PAROH TEAM Kaplice Tůma Dominik 13
TJ Volary Peter Milan 9
FC GEIS České Budějovice Černický Petr 8
FC NORTON Prachatice Zedek Jaroslav 8
TJ Záblatí Janošťák Martin 8
PANTERS F.C. Bechyně Šťástka Václav 7
FC Zbytiny Šnajdr František 6

Organizátor soutěže dále vyhlašoval nejlepšího hráče a brankáře každého turnaje a po posledním turnaji byli vyhlášeni i nej celé soutěže:
nejlepší hráč: Jiří Růžička /SK STRABAG Prachatice/
nejlepší brankář: Daniel Frcal /FC GEIS České Budějovice/
nejlepší střelec: Adam Kadlec /SK STRABAG Prachatice/ 33 branek

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.