Search
Close this search box.

Frýdeckomístečtí politici používají policii jako svůj nástroj

S blížícími se volbami už se zase skloňuje ve všech pádech „policie“ v souvislosti s činností zastupitelů. Bohužel je nástrojem politického boje, protože trestní oznámení může podat beztrestně každý a pak se ohánět tím, že policie to či ono vyšetřuje, takže je tam určitě něco nekalého.

Už v květnu Policie České republiky požádala město o součinnost při prověřování oznámení týkajícího se koupě motorestu U Fojtíků v Zelinkovicích. Jeho koupi schválila většina zastupitelů, nepodpořilo ji však Naše Město a Klub opozičních zastupitelů (vyloučení z hnutí ANO). Jednalo se přitom o záchranu jediného místa v této okrajové části města, vhodného k setkávání místních lidí. Neoficiálně byl tento „podnět“ již odložen jako nedůvodný.

Nyní na sociálních sítích kolují informace o tom, že policie vyšetřuje Dopravní podnik Frýdek-Místek, kterou vypustila média Našeho Města. „Informaci takového charakteru jsme nikomu neposkytli,“ reagovala na oficiální dotaz města Eva Michalíková z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie ČR Moravskoslezského kraje. „Z toho jasně vyplývá, jak se věci mají. Dopravní podnik požadoval dle tiskového zákona opravu nepravdivých údajů, které Naše Frýdecko-Místecko zveřejnilo, místo toho přichází další očerňování. Dopravní podnik Frýdek-Místek je ale veřejná korporace, která požívá jiné ochrany než politikové, kteří musí ledacos snést, takže podle toho bude městská firma dále postupovat,“ reagoval současný jednatel dopravního podniku náměstek primátora Karel Deutscher.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient