Frenštát pod Radhoštěm má nové vedení města

Ve čtvrtek 1. 11. 2018 bylo na ustavujícím zasedání zastupitelstva města Frenštát pod Radhoštěm zvoleno vedení města. Nově zvolení zastupitelé rozhodli, že ve volebním období 2018 – 2022 budou v uvolněných funkcích působit starosta města a 2 místostarostové. Starostou města byl zvolen Miroslav Halatin (ODS), prvním místostarostou se stal Pavel Mička (ČSSD), druhým místostarostou Jiří Unruh (Nezávislí pro Frenštát). Následně zastupitelé zvolili zbývající členy rady města, kontrolní a finanční výbor.

Dnes se ve velké zasedací místnosti městského úřadu v 15 hodin poprvé sešli nově zvolení zastupitelé našeho města. Nejprve složili zastupitelský slib, následovala volba vedení města, starosty a dvou místostarostů, a dále čtyř dalších členů rady města pro volební období 2018 – 2022. Vedení a rada města byli zvoleni veřejným hlasováním, a to nadpoloviční většinou všech přítomných zastupitelů. Spolu se starostou a dvěma místostarosty zasednou v radě města Zdeňka Leščišinová, Zdeňka Murasová (obě Naše Beskydy – SNK), Zita Kučová (KDU-ČSL) a Jiří Raška (FREN – SNK). Zastupitelstvo dále pro toto volební období zřídilo finanční a kontrolní výbor. Předsedou sedmičlenného kontrolního výboru se stal Milan Loprais (PATRIOTI). Finanční výbor, také v počtu sedmi členů, povede Jiří Jurek (KDU-ČSL).

Další jednání frenštátských zastupitelů se uskuteční 15. listopadu 2018.

Vedení města
starosta: Ing. Miroslav Halatin (ODS)
1. místostarosta: Mgr. Pavel Mička (ČSSD)
2. místostarosta: Ing. Jiří Unruh (Nezávislí pro Frenštát)

Rada města
starosta: Ing. Miroslav Halatin (ODS)
1. místostarosta: Mgr. Pavel Mička (ČSSD)
2. místostarosta: Ing. Jiří Unruh (Nezávislí pro Frenštát)
člen rady města: Mgr. Zdeňka Leščišinová (Naše Beskydy – SNK)
člen rady města: RNDr. Zdeňka Murasová (Naše Beskydy – SNK)
člen rady města: Mgr. Zita Kučová (KDU-ČSL)
člen rady města: Jiří Raška (FREN – SNK)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.