Francouzský velvyslanec zavítal do Olomouce

Ekonomika, zaměstnanost, ale i politické a kulturní otázky se staly hlavními tématy diskuse francouzského velvyslance v Olomouci. J.E. Roland Galharague při setkání kladl důraz na poznávání města a regionu. Na radnici velvyslance Francie oficiálně přijal první náměstek primátora Martin Major.

„Snažím se navštěvovat města napříč Českou republikou. Je pro mě důležité, abych porozuměl souvislostem v nejrůznějších oblastech veřejného života, stavu ekonomiky daného regionu, kultuře a viděl i to, jak se daří firmám s francouzským zastoupením v ČR,“ uvedl v rámci oficiálního přijetí na radnici v Olomouci velvyslanec Roland Galharague.

S prvním náměstkem primátora Martinem Majorem debatovali o samosprávě města, politických otázkách i o tématu blížících se komunálních voleb. „Těší mě, že se J.E. Roland Galharague velmi aktivně zajímá o aktuální politické a veřejné dění v Olomouci,“ reagoval náměstek Martin Major. Ve společné debatě se mimo jiné dotkli problematiky stavu ekonomiky a zaměstnanosti, čerpání financí na podporu městských investic prostřednictvím dotačních programů EU i tématu vodohospodářské infrastruktury.

V rámci své návštěvy v Olomouci J.E. Roland Galharague absolvoval setkání se zástupci Univerzity Palackého, zástupci Slovanského gymnázia Olomouc i představiteli francouzských firem v regionu. V programu velvyslance nechyběla prohlídka města a návštěva Arcibiskupského paláce.

Roland Galharague, absolvent Ecole normale supérieure, bakalářského studia němčiny a studia historie na Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales, absolvent vysokoškolského studia ruštiny (agrégation), působil jako 1. tajemník Francouzského velvyslanectví ve Washingtonu (1996-1999), vedoucí tiskového oddělení a mluvčí Francouzského velvyslanectví v Londýně (2002-2005), rada Francouzského velvyslanectví v Jihoafrické republice (2005-2008) a velvyslanec Francie v Budapešti (2012-2015). Na ministerstvu zahraničních věcí v Paříži zastával funkci zástupce ředitele Střediska analýz a plánování (1999-2002), ředitele odboru kontinentální Evropy (2008-2010). Později byl jmenován náměstkem generálního ředitele pro bezpečnostní a politické otázky (2010-2012).

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient