Francouzské stážistky pomáhaly v plzeňském Dětském centru

Tři červnové týdny pomáhaly v Dětském centru Na Chmelnicích studentky ošetřovatelství z Francie. Do Plzně přijely díky dlouhodobé spolupráci s Mikulášským gymnáziem v rámci výměnného pobytu studentů z obou zemí.

Studenti již několik let navštěvují Dětské centrum Plzeň a vykonávají v něm odbornou praxi. V mateřské zemi studují školu se zaměřením na ošetřovatelství a v budoucnu budou pečovat o děti či seniory. Jedná se o Lyceum Svatého Josefa ( Lyceé Rural Saint-Joseph) ve městě Chateaubriant.

„I letos pomáhaly tři týdny v našem dětském centru dvě studentky, Manon a Mathilde . Zapojily se do výchovné činnosti s dětmi ve věku kolem jednoho roku. Pravidelně se zúčastnily muzikoterapie, vyzkoušely si hrát na různé hudební nástroje, poslechly si české dětské písničky, zapojily se do dětských hříček i tanečků a dokonce dětem zpívaly francouzské písničky,“ přiblížila Jana Tytlová, ředitelka centra. Dívky se také účastnily canisterapie, seznamovaly děti s psy z Pomocných tlapek a pomohly připravit oslavu na Mezinárodní den dětí, zapojily se i do dalších činností.

„Studentky měly velký zájem o práci s dětmi, byly zodpovědné, vstřícné a dle jejich slov se jim v našem zařízení velmi líbilo. Průběh odborné praxe jsme pozitivně zhodnotili na závěr stáže při společném setkání za přítomnosti zástupců obou partnerských škol a dohodli se ve spolupráci pokračovat,“ doplnila Jana Tytlová.

Dětské centrum Plzeň je příspěvkovou organizací města, jde o nestátní zdravotnické zařízení. Pečuje o děti zdravotně a sociálně znevýhodněné. Posláním organizace je odborná pomoc dětem a podílení se na zajištění vhodného rodinného prostředí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak