Fotbalový trenér Šuškavčevič informuje: „O hráčích na zkoušku se definitivně rozhodne v sobotu“

(Aktualizováno před )

Pozitivního výsledku se ve středu odpoledne dočkali znojemští fotbalisté. Na hřišti Spytihněv vydolovali bezbrankovou remízu se Zlínem, z čehož nemohl být zarmoucený ani asistent trenéra Darko Šuškavčevič.

Prvoligovému soupeři jsme byli více než důstojným soupeřem. Rozdíl však nastával při vytváření vyložených gólových příležitostí, když z našich hráčů měl největší šanci akorát David Štrombach na začátku druhého poločasu…

Šlo vidět, že se jedná o prvoligový mančaft. Klukům po dnešním zápase nemůžu cokoliv vytknout. Prezentovali jsme se bojovností, ale na druhou stranu tam trochu chyběla fotbalovost. Ve druhém poločase měl poté Zlín nějaké šance, s výsledkem tak můžu být víceméně spokojený.

Zlín začal přípravu teprve v pondělí, náš tým uplynulou středu. Jak moc to bylo na utkání znát?

Tréninky nyní dávají hráčům pořádně zabrat, není tam taková lehkost, což v zápase chybí. Zlínští hráči mají zkušenosti, v kádru navíc nechybí některé individuality, díky kterým si vypracovali své příležitosti. Zápas však splnil svoji úlohu, hráči ho odmakali. Po dalších trénincích se již dostaví lehkost spojená s fotbalovým umem.

V pátek jsme odehráli úvodní dvojzápas se Zlatými Moravci, po kterém si pan Kalvoda pochvaloval hráče na zkoušku. Jak jste s nimi spokojený po zápase se Zlínem, ve kterém nastoupila polovina stávajícího kádru a právě polovina testovaných hráčů?

Stejně jako minule i nyní odehráli celý zápas a posledních dvacet minut to již bylo vidět. Dva až tři hráči nás zaujali, zvláště v utkání se slovenským soupeřem. Nyní to bylo více o bojovnosti, a jak už jsem zmínil, nemám jim co vyčíst, ale více chyběla fotbalovost. Hráči na zkoušku nebyli oproti stávajícímu kádru o tolik lepší. Vše se bude řešit ve čtvrtek a pátek, respektive po zápase se Senicí. (hraný v sobotu, pozn. red.)

Do kdy byste tedy chtěli mít jasno o hráčích na zkoušku, případě podobě celého kádru?

Co nejdříve to jen půjde. Aby ti hráči mohli zůstat, musí být o poznání lepší než domácí. Definitivně se o tom rozhodne po zápase se Senicí.

Přípravu zatím nezahájil Dan Odehnal, který na jaře po dlouhodobějším zranění hostoval v MSFL. Jak na tom je po zdravotní stránce a jak to vypadá s jeho budoucností v klubu?

Dan momentálně ještě není schopný trénovat, stále má problémy s kolenem. Ve Vyškově si opětovně pochroumal operované koleno a dává se do kupy, na zápas ani trénink to ještě není. Dali jsme mu nějaký čas, aby se dal dohromady a poté odehrál nějaké utkání. Pokud to bude v pořádku, tak určitě zůstane, v opačném případě se jeho situace bude řešit.

Kádr v současné době disponuje třemi brankáři…

Aktuálně máme čtyři brankáře. Do Dunajské Stredy ještě odjel Chorvat Marko Sušac. Následně se rozhodne, jak to s nimi bude vypadat. Určitě tu zůstane nově příchozí Buček, který má na starosti trénování brankářů a dorostu. Jak to dopadne s ostatními, se uvidí.

Dá se očekávat, že Jiří Koukal půjde na hostování?

Je to mladý a perspektivní brankář a určitě by pro něj bylo dobré, kdyby se někde rozchytal.

Ve středu odpoledne proběhl los ligové soutěže, ve které doma začínáme s Varnsdorfem. Následně jedeme na hřiště Hradce Králové a na domácím hřišti přivítáme Jihlavu…

Nyní je ještě příliš brzy říkat co a jak. Varnsdorfu máme co vracet z loňského předposledního domácího zápasu. (prohra 0:2, pozn. red.) Mančaft však ještě nemáme poskládaný, a tak nevíme, s čím do druhé ligy půjdeme. Bude to určitě těžké, na začátek se ale už těšíme.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz