Search
Close this search box.

Fotbalového turnaje Hustopeče Cup se zúčastnilo kolem 200 dětí

Třetí ročník fotbalového turnaje Hustopeče Cup se konal v sobotu 19. května a byl určený pro kategorii U8, pro ty nejmenší fotbalisty do osmi let. V minulých letech se společně utkaly oddíly z okolí, letos pozvali pořadatelé mladé fotbalisty z celé republiky i ze zahraničí. „Chtěli jsme, aby kluci měli zážitek, proto jsme pozvali všechny nejlepší kluby, například Baník Ostrava, Viktorku Žižkov, tým z Budapeště apod. Pojali jsme to ve velkém a jsem rád, že všichni přijeli,“ uvedl pořadatel Michal Vlk.

Na fotbalovém hřišti se představilo 16 týmů, fotbal si zahrálo okolo 200 dětí. Zápasy pískali oficiální rozhodčí a fotbalové naděje si mohly vyzkoušet, jak vypadají profesionální utkání. „Jsem moc rád, že se nám tato akce podařila. Je to i proto, že nás podpořilo město a okolní firmy. Je to pro mě znak, že dětský fotbal není všem lhostejný,“ sdělil Vlk.
Většina fotbalových přípravek začíná od pěti let. „Do šesti let si hrají s balónem, v sedmi a osmi letech začínají vnímat příkazy a věci, které mají dělat, a zapojují je do hry. Příští rok už z kluků budou kvalitní hráči,“ vysvětlil Vlk.
Hustopečským fotbalistům v kategorii U8 se velmi daří. „Tenhle ročník se nám podařil, kluci jsou výborní, nadšení do fotbalu. Hlavně mají také nadšené rodiče, což je podle mě možná 50 – 60 procent úspěchu. I v nižších kategoriích máme velkou základnu, myslím si, že nás čeká pozitivní budoucnost,“ uzavřel Vlk.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient