Search
Close this search box.

Fotbalová sezona ještě nezačala, ale Plzeň už vede nad Slavii 1:0…

I pro příští ročník naší první fotbalové ligy se očekává, že by si to měly o titul mezi sebou rozdat obě prážská S a plzeňská Viktorka. Vloni se fotbaloví experti docela sekli, co se týká Sparty, protože ta navzdory mohutným nákupům měla nakonec co dělat, aby vůbec zachránila páté místo a tím poslední možnost vplout do evropských pohárů.
Představitelé Sparty ale dávají nyní najevo, že se poučili a tentokrát bude tým z Letné na špici tabulky.

S tím počítají ale i ve Slavii a Plzni. Aby se tak stalo, je důležité se dobře posílit. A třeba nejenom pro příští sezonu, ale i myslet na další roky. Tzn. nakoupit sem tam nějaký ten fotbalový talent. To nyní udělala Plzeň. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního. Jde však o to, že podepsala smlouvu s Pavlem Buchou, který se rozkmotřil se Slavii Praha.

Vše začalo tím, že Bucha odmítl podepsat novou smlouvu, klub ho ihned přeřadil do juniorky. 20 letý hráč spolu se svou agenturou s tím nesouhlasil a vnímal to jako porušení smlouvy, protože mu nebylo dovoleno trénovat s A-týmem. Bucha smlouvu okamžitě vypověděl. Netrvalo dlouho a podepsal smlouvu s Plzní.
Český fotbalový svaz tento přechod posvětil. Přestup už je registrován i v informačním systému Fotbalové asociace. Fotbalový svaz prostřednictvím svého tiskového mluvčího Michala Jurmana podotkl, že funkce svazu je v těchto případech jen administrativní a nijak zvlášť do záležitostí klubů zasahovat nemůže. „Samotnou oprávněnost či platnost výpovědi smlouvy vůči Slavii zkoumá až Sbor rozhodců zřízený právě pro posuzování sporů z profesionálních smluv mezi kluby a hráči,“ dodává Jurman.

Slavia Praha však tuto skutečnost jen tak nenechá být. „Záležitost je v rukách právních zástupců a klub se k ní již dále nemůže vyjadřovat,“ uvedla Slavia v prohlášení na svém webu.

I když Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík si přece jenom ještě na svém twitteru řekl své: „Kdo nectí barvy červenobílé a hvězdu ve znaku, ať raději v jiném klubu hledá svoje místo. Držte nám palce, ať jako jiný velký klub dotáhneme posilu s číslem sedm na dresu 🙂 a ta nám všem spolu se současným týmem radost přináší :-)“

Pavel Bucha už je v tuto chvíli s dalšími plzeňskými hráči na rakouském soustředění. „Celá záležitost se urodila velmi rychle, nicméně shoda s trenérským týmem Viktorie byla jednoznačná,“ řekl pro klubový web generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Je to prototyp moderního středního záložníka, který zvládá na vysoké úrovni veškeré herní činnosti,“ dodal.

Těžko odhadovat, jak celá kauza dopadně. Jedno je jisté, Bucha si na 99% navždy zavřel dveře do slávistické kabiny. Kdyby však získal titul s Plzní, nijak ho asi trápit nebude, navzdory tomu že ve Slavii hraje od svých 10 let. Zkrátka čeho chleba jíš, toho (oslavnou, mistrovskou) píseň zpívej.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient