Search
Close this search box.

Fotbalová permanentka a Plzeňská karta se propojí

Viktoria Plzeň ve spolupráci s městem Plzeň a Plzeňskými městskými dopravními podniky dokončila projekt, který propojí permanentní vstupenku na fotbalová utkání s Plzeňskou kartou. Permanentka pro sezonu 2018/2019 bude sloužit zároveň jako elektronická peněženka Plzeňské karty. V rámci celé České republiky jde o zcela ojedinělý projekt, který zapadá do celkového konceptu Smart City Plzeň.

„Naším cílem je zkvalitňovat a modernizovat služby pro občany, ale i návštěvníky města. Je logické, že stadion ve Štruncových sadech je prvním na řadě, neboť patří mezi nejmodernější a nejkrásnější sportovní stánky v České republice. Chceme tímto i podporovat sportovní klub, který dělá Plzni skvělé jméno,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký. Město se chystá nové služby postupně rozšiřovat i na další sportoviště.

„Permanentkou bude možné ve vozech MHD a u všech dopravců akceptujících elektronické peníze Plzeňské karty zaplatit jízdenku cestou na zápas do Doosan Areny i zpět. Bude jí možné hradit i parkovné ve městě včetně parkovacích domů, nákup ve Viktoria shopu i občerstvení u stánků na stadionu,“ vysvětlil mluvčí klubu Václav Hanzlík. Bude možné jejím prostřednictvím platit i všude tam, kde akceptují Plzeňskou kartu, například v plzeňské zoologické zahradě. Novinkou bude i odbavování při vstupu na stadion. Chytrá permanentka bude identifikována načtením čipu, nikoliv čárového kódu, jako tomu bylo do teď. Procedura u turniketů by díky přechodu na čipové karty měla být rychlejší a spolehlivější.

Permanentku bude možné nabíjet na stejných místech jako Plzeňskou kartu (přepážky, bankomaty, eshop Plzeňské karty), ale i ve Viktoria shopu v jeho běžné otevírací době a během zápasů i na stadionu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient