Fotbalová juniorka zvítězila v Příbrami

Zlínská juniorka zajížděla ve středu k odloženému zápasu na hřiště nováčka první ligy, celku Příbrami. Na hlavním stadionu byli ševci lepším týmem a díky trefě Vičánka z prvního poločasu si odvezli všechny tři body.

V úvodu zápasu drželi míč zlínští častěji na svých kopačkách, ale do první velké šance se dostali domácí. Po dlouhém míči za obranu utíkal sám na Šišku domácí útočník, který si naštěstí pro zlínské vylámal zuby na zlínském brankáři a nedokázal ho překonat. Aktivnější žlutomodří se dočkali v 19. minutě. Po rychlém přetočení hry se dostal míč až k Vičánkovi, který se uvolnil na hranici pokutového území a tečovanou střelou překonal domácího brankáře, 1:0.

A do poločasu měli ještě jednu šanci hosté ze Zlína, ale Nečasovu střelu dokázal domácí brankář vyrazit na rohový kop. Druhý poločas začal příležitostí zlínských, kdy hlavičkoval po Gettlerově centru Nečas nepřesně. Na druhé straně se musel blýsknout i brankář Šiška, který vytáhnul střelu mířící pod břevno.

V další příležitosti se ocitl Nečas, ale prováhal potřebný čas k zakončení a navíc se vytlačil až k brankové čáře. Za okamžik mohl přidat pojistku i Gettler, ale v samostatném úniku trefil jen domácího brankáře. Zlínští byli stále fotbalovější a v další obrovské šanci se ocitl Vít Mlýnek, který z nějakých 10m trefil jen rukavice připraveného brankáře. Na konci zápasu se snažili domácí vyrovnat, ale výsledkem byla jen střela ze standardní situace z nějakých 25m vedle.

Ševci si tak zaslouženě odvezli 3 body z Příbrami. V neděli je navíc čeká poslední zápas sezony, zajíždí do Liberce.

1. FK PŘÍBRAM – FC FASTAV ZLÍN U21 0:1 (0:1)

FK Příbram: Kočí – Anyz, Ayong (77.Nežnik), Jandera, Januška (77. Čížek), Jelínek, Klán (66. Vavruška), Polák (77. Sirotek), Ric, Schwendt, Vavra

FC Fastav Zlín: Šiška – Košák, Tkadlec, Votava, Nečas, Vičánek (81. Hruška), Zahradník (69. Tkadlec), Mllýnek V. (87. Matyáš), Gettler, Venený, Mlýnek M.

Branky: 19. Vičánek ŽK: Jelínek – Mlýnek M.