Search
Close this search box.

Fotbalisty Příbrami čekala ve Slezsku další vysoká porážka

Brankový příděl v posledních zápasech se nepodařilo zastavit ani v Opavě a ze Slezska si fotbalisté odváží prohru 0:5.

Dvě změny po vysoké domácí porážce udělal trenér Josef Csaplár před utkáním s SFC Opava. Poprvé v sezóně se dostal do hry Marek Kodr a základní sestavu také doplnil Radek Voltr.

Všechny plány a záměr však vzaly za své ve třetí minutě, kdy po rychlé akci domácího týmu se Opavané dostali do vedení brankou Zapalače. Tradiční styl hry sice dokázali příbramští i s presingem praktikovat, ale jakoby soupeř čekal na jejich chyby. Když ve 23. minutě dostal za obranu míč rychlý Kayamba, unikl Skácelovi, obešel Švengera, byl stav už 2:0.

Po půlhodině hry měli šanci ve formě pokutového kopu za faul na Antonína Fantiše. Exekuce se ujal kapitán Rudolf Skácel, jenže míč střelil do pohybu brankáře Šroma.

Přestávka měla přinést impuls a uklidnění. Jenže to by neměl kopat ve 48. minutě standardku Zavadil. Tomu se často daří proti Příbrami a i tentokrát vyzrál na obranu a brankáře. Centrovaný míč z jeho kopačky totiž doletěl až do příbramské brány – 3:0. Tým tak musel bojovat s vlastní psychikou o to, aby se neopakoval zápas s Jabloncem.

Jenže když v 85. minutě si nešťastně srazil do vlastní branky centrovaný míč Petr Průcha (4:0) a v nastaveném čase Juřenův marný pokus z úhlu tečoval podobně smolně Marek Kodr (5:0), bylo jejich výsledkové neštěstí dokonáno. Odvezli si ze slezského území v Opavě, kde se liga hrála po dlouhých 13 letech, vysokou pětigólovou porážku. Všechny síly a naděje zlomit nepříznivou sérii musí teď napnout směrem k souboji se Slováckem příští týden.

Shrnutí zápasu

SFC Opava – 1.FK Příbram 5:0 (0:0)
Branky 3. Zapalač, 23. Kayamba, 49. Zavadil, 84. Průcha (vla.), 90. Juřena
Rozhodčí Julínek – Moláček, Podaný
Žluté karty Kodr, Průcha, Antwi, Nitrianský, Tregler
Opava Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa (81. Jan Řezníček), Zapalač (77. Janetzký) – Kuzmanović, Smola (87. Juřena).
Příbram Švenger – Nitrianský, Květ (80. Pejša), Průcha, Mingazov (54. Kilián) – Skácel, Fantiš, Tregler, Kodr – Hlúpik, Voltr (54. Antwi).
Diváci 4066

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient