Fotbalistky Zlína čeká derby se Slováckem, pokračují v poháru

Ženy Zlína nastoupili v sobotu v areálu Vlastislava Marečka k dalšímu pohárovému utkání, ve kterém vyzvaly druholigové ženy 1. FC Olomouc. A zrodilo se velké překvapení, protože ženy Zlína dokázaly zvítězit 3:0 a v dalším kole je čeká derby se sousedním prvoligovým Slováckem.

„Holky vstoupily do zápasu s respektem k soupeři a bylo to znát až do prvního gólu, kdy dala Hájková dlouhý centr na Vyvlečkovou, která si míč krásně zpracovala a gólmance nedala sebemenší šanci,“ zhodnotila první minuty zápasu vedoucí týmu Veronika Bednaříková.

„Do té doby jsme měli hodně nepřesných přihrávek, které se projevily jak v kombinacích, tak i tahem na bránu. Zde nás soupeř jednoznačně přestřílel, i když naštěstí nepřesně,“ řekl manažer týmu žen Karel Dolina.

„Do druhé poloviny zápasu jsme šli už s větším klidem. Po přihrávce Navrátilové do nekrytého prostoru šestnáctky opět skórovala Vyvlečková. Od této chvíle jsme začali Olomouc jednoznačně přehrávat. Vidina postupu do čtvrtfinále byla tak silná, že holkám nebránilo nic v tom, aby si začaly víc věřit a hrát svoji hru. Břevno brány nastřelila asi ze 40 metrů Andrlíková, a pohotová Jakešová bez problémů skórovala,“ vysvětlil průběh zápasu Dolina.

„Naším hlavním cílem v tomto poháru bylo zahrát si proti Slovácku a to se nám splnilo, “ dodal.

Další pohárový zápas se bude hrát v neděli 18. 11. 2018 od 10.00 hodin na Vršavě.

FC FASTAV Zlín – 1. FC Olomouc 3:0 (1:0)

Branky: Vyvlečková 2x, Jakešová
Sestava: Hnilicová – Matlachová, Uhlířová, Andrlíková, Hájková, Vyvlečková, Strachoňová, Janíková, Rozsypalová, Vlčková, Jakešová
Střídaly: Garguláková, Blažková, Žalková, Navrátilová, Mikulastíková

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.