Fotbalistky Plzně senzačně porazily Slovácko, dorostenky padly o gól

(Aktualizováno před )

Na výborné vítězství dosáhly ve druhém kole ženy Viktorie Plzeň, které v Dobřanech porazily silné Slovácko 1:0 gólem v samotném závěru utkání. Dorostenky se soupeřem z Uherského Hradiště sehrály vyrovnanou, leč neúspěšnou bitvu.

A-tým žen
Jediný gól utkání padl až v samotném závěru! Viktoriánky měly ve druhém poločase několik šancí a po zásluze byly odměněny, když se ve druhé minutě nastavení trefila Lucie Knödlová. I ve druhém kole tak ženy dosáhly na plný počet bodů.

FCVP – Slovácko 1:0
Branka: 90+2. Knödlová.
Sestava: Holíková – Ondrášková (C), Markelová, Tauberová, Kotrčová, Mrázová, Pacandová, Beštová (61. Knödlová), A. Radová, Plháková (75. Švábová), Karasová (84. Nehodová).
Hodnocení trenéra Lukáše Růžičky: „Byl to skvělý zápas, plný zajímavých akcí z obou stran. Slovácko bylo v prvním poločase lepší, náš tým byl pod velkým tlakem, ale do vyložených šancí jsme soupeře nepustili. Ve druhém poločase jsme si vytvořili asi čtyři gólové šance, určovali jsme tempo zápasu a byli lepší na míči. V poslední minutě jsme vstřelili vítězný gól. Těší mě, že do zápasu může zasáhnout 15 až 16 hráče a ještě mohou hrát i na různých postech.“

Dorostenky
Vyrovnaný boj se odehrál mezi dorostenkami. Hostující tým zásluhou Andrey Holé vedl, Eliška Němcová ale tři minuty poté srovnala. Slovácko vrátila do vedení Kateřina Furiková, načež na 2:2 upravila Julia-Lani Csordas. Vítězný gól však padl ve 48. minutě od Irmy Ceremugové, na to už Plzeňanky nezareagovaly.

FCVP – Slovácko 2:3
Branky: 16. Němcová, 35. Csordas – 13. Holá, 23. Furiková, 48. Ceremugová.
Sestava: Štichová – Baumruková, Horáčková, Kolorosová (C), Jílková (69. Remiášová) – Polcarová, Mirtlová (56. Gracias), Csordas – Belšánová (41. Růžičková), Němcová, Lukešová (51. Strašilová).
Hodnocení trenéra Vojtěcha Křeliny: „První domácí utkání jsme sice výsledkově nezvládli, ale po herní stránce byl na holkách vidět posun vpřed. První poločas měli hosté mírnou převahu v držení míče a po našich hrubých chybách dokázali dvakrát skórovat, holky však dokázaly díky bojovnosti a nasazení vždy na jejich branku reagovat a skóre dotáhnout. Bohužel nás srážely zbytečné ztráty míče a zbrklost při rozehrávce. To bylo i rozhodujícím faktorem druhého poločasu, kdy jsme se kvůli častým ztrátám míčů dostali pod tlak soupeře a rychle nám odcházely síly. Z jedné takové ztráty a nevystoupení na soupeře jsme bohužel inkasovali. Přesto jsme si dokázali vypracovat dvě velké příležitosti, ale ani jednu jsme nedokázali zužitkovat a poslední minuty byly z naší strany spíše křeč než hra, kterou se chceme prezentovat. Z utkání si je třeba vzít hlavně ponaučení do příště. Holky se učí zcela jiný styl fotbalu, než hrály doposud, a na to je potřeba čas a tvrdá práce.“

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz