Fotbalisté Zlína se představí na půdě Slovácka

(Aktualizováno před )

Šesté kolo Fortuna:Ligy uzavře derby o vládce Zlínského kraje. Ševci k němu pocestují do Uherského Hradiště, kde v pondělí od 18:00 vyzvou Slovácko. Rovněž se bude jednat o souboj sousedů v tabulce.

Slovácko se v tabulce nachází na šesté příčce se ziskem devíti bodů a při skóre 8:6. Je tak jen o bod za pátým Zlínem. V pěti ligových duelech uhrál tým kouče Michala Korduly tři výhry a dvakrát prohrál. Zlínský rival si poradil s Baníkem, který porazil 2:1. Pak zdolal 3:1 Olomouc a naposledy porazil 2:1 Duklu Praha. Naopak nestačil na Bohemians, s kterými prohrál 1:2. Druhá porážka pak přišla na půdě Sparty, kde utkání skončilo 1:0 pro domácí.

V pondělí spolu Zlín a Slovácko sehrají sedmnácté ligové derby. V dosavadních šestnácti duelech mají navrch ševci. Ti vyhráli sedm zápasů. Čtyřikrát se pak radovalo Slovácko a pětkrát skončil duel remízou. Poslední výhra týmu z Uherského Hradiště se datuje do 29. července 2006, kdy ševci doma padli 1:2. Od té doby ale v následujících sedmi zápasech ani jednou neprohráli. Při posledním setkání se zrodila remíza 1:1, díky niž si Zlín zajistil záchranu v nejvyšší soutěži.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz