Fotbalisté Žďáru vezou z Tasovic tři body

(Aktualizováno před )

Po třech letech, kdy žďárští v Tasovicích nebodovali a dokonce nevstřelili ani branku se jim podařilo na zdejší horké půdě vyhrát. Jedinou branku utkání 13. kola divize mužů vstřelil střídající Jan Henzl.

TJ SOKOL TASOVICE – FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 0:1 (0:0)

Rozhodčí: Vojáček ŽK: 3:4 Diváci: 180 Poločas: 0:0 Branka: 76. Henzl
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád – Šindelka, Trojánek T., Fiala – Bureš, Švoma (46. Henzl), Sodomka (90. Růžička), Vitásek, Nedvěd, Trojánek L. – Vopršal (78. Komínek).

Začátek zápasu za sychravého podzimního počasí začal pětiminutovým náporem domácích, ale postupem času se hra vyrovnávala. Žďár poté zahrozil nejprve Vopršalem a ve 25. minutě přestřelil po brejkové akci branku Sodomka. V 38. minutě se po krásné uličce Lubora Trojánka na Vopršala objevil sám žďárský střelec před brankářem Henešem, ale ten jeho střelecký pokus vychytal. Ve 40. minutě se v dobré pozici objevil na vápně také Nedvěd, ale ještě hledal Vopršala, kterého slabý pokus Heneš kryl. Poločas tak skončil bez branek.

Ve druhé půli mnoho šancí nebylo. Žďárští fotbalisté měli více ze hry a domácí naopak více spoléhali na brejky. Když už se zdálo, že zápas plyne do remízového konce, rozhodla 76. minuta zápasu. To domácí Lapeš nechal vyniknout v jasné tutovce Konráda a z protiútoku se dostal na hranici vápna míč k Henzlovi, který ho poklidil po zemi k tyči – 0:1. Závěr zápasu si již v klidu pohlídali a po jednogólovém vítězství udrželi třetí místo v tabulce.

V příštím mistrovském zápase se fotbalisté Žďáru představí v neděli 4.11 od 14.00 hodin proti Bzenci.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz