Fotbalisté Uhlířských Janovic podlehli Sázavě 1:3

Na podzim Sázava vyhrála v Uhlířských Janovicích po penaltách a remíze v zápase 1:1. Uhlíři chtěli soupeři tuto porážku vrátit v sobotu ve 24. kole I. A třídy, skupina B.

„Jsme rádi, že přišli fanoušci, derby jsou pro ně asi zajímavější než pro hráče,“ uvedl sázavský trenér Pavel Chuchla. „Rivalita mezi námi nějaká je, utkání ale nebylo zákeřné. Pár zákroků tam bylo, bylo to hecnuté, ale ne unfér,“ doplnil a pokračoval: „V prvním poločase jsme měli vést určitě 3:0 a byl by klid. Začali jsme dobře a první půli odehráli velice dobře. Mohli jsme přidat ještě dvě, tři branky úplně v klidu. Tlačili jsme se do soupeře, byli jsme hodně blízko a nepouštěli ho do šancí. Hráli jsme agresivně, atakovali. Také nám pomohlo, že Uhlířské Janovice mají vykartovaného Kopeckého, takový zkušený hráč, který má finální přihrávku, dokáže míč podržet, jim ve středu hřiště chyběl.“

Ve 49. minutě Dušek upravil na 2:0 a vypadalo to na klidnou záležitost pro domácí. „Klasika – nedorazili jsme je, uprostřed chybu jsme udělali úplně zbytečnou chybu ve středu hřiště a Marek nám dal přes celou bránu k tyči na 2:1,“ hodnotil druhý poločas Pavel Chuchla. „Už jsme se klepali, posledních dvacet minut se hrálo nahoru – dolů. Hosté cítili ve vzduchu bodík nebo dva, měli tam nějaké nebezpečné náznaky. My jsme znervozněli,“ přiznal. „Nakonec jsme výsledek v závěru potvrdili ještě třetím gólem. Měli jsme dát ale branek více, i za stavu 2:1 jsme šli sami na bránu a brankář to skvěle chytil. Od té doby jsme byli nervoznější, udělali jsme nějaké chyby. Také nám trochu docházely broky, zápas jsme měli pod kontrolou a najednou se nám vymykal z ruky. Nakonec jsme ho ale uhráli a jsme rádi,“ uzavřel trenér.

„Už nevím, co mám k zápasům povídat. Je to špatné,“ hlesl trenér Uhlířských Janovic Antonín Novotný. „Na úrovni zápasu bylo vidět, že hraje poslední tým tabulky s předposledním – řekl bych lepší okres,“ hodnotil fotbal a pokračoval: „My jsme drželi více míč, ale více šancí měli domácí. My jsme se dostali jen po vápno a to bylo všechno. Domácí nakopli balón a před naší bránou to hned hořelo, po prvním poločase zaslouženě vedli. My jsme si nic nevypracovali.“

Ve druhém poločase se hostům podařilo výsledek korigovat na 2:1. „Od té doby to bylo z naší strany lepší, měli jsme tam i příležitosti. Nicol Marek to na malém vápně úplně sám dá přímo do náruče gólmana. Mohl se ho zeptat, kam to chce. Když takové tutovky nedáme, tak je to špatné,“ přiznal a opakoval: „Úroveň zápasu byla nízká, byl to takový chodící fotbal. Naši kluci byli odevzdaní, bez nálady a bojovnosti. Je to špatné.“

Sázava – U. Janovice 3:1 (1:0)

Branky: 14. Keltner, 49., 90. Dušek – 51. N. Marek. Rozhodčí: Marek – Polák, Vyhnal. ŽK: Jelínek, Dušek, Král, Marek Chrpa – M. Svoboda, Vyhnánek. Diváků: 120.
Sázava: P Hrbek – Sedláček, Chuchla, Kozák, Král – Sochor (74. Marek Chrpa, 88. Stejskal), Jelínek, Dušek, Martin Chrpa – Keltner, Marčík. Trenér Pavel Chuchla.
U. Janovice: J. Kmoch – M. Svoboda, Zadražil, Čapek, Vinický – R. Tancer (57. Jelínek), Randlíszek, Vedral (67. Doubrava), Beneš (84. M. Novotný) – Vyhnánek, N. Marek. Trenér Antonín Novotný.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak