Fotbalisté Tatranu odjeli vybojovat body do Hostouně

V něděli odjeli fotbalisté Tatranu Rakovník k dalšímu diviznímu utkání do Hostouně, pro kterou to byl první jarní duel na svém trávníku (předchozí sehráli v Rynholci).

Vstup do zápasu měli jasně lepší domácí, kteří se během sedmi minut dostali do dvou vyložených šancí, ale veterán v brance Tatranu Petr Kut předvedl dva neskutečné zákroky. Zhruba po čtvrthodině se hra srovnala a hosté také začali domácí obranu zlobit. Několik slibných akcí ale díky menšímu důrazu ve vápně nedotáhli ke gólovému efektu. Ve 28. stálo při Kutovi štěstí, když bombu Marka z hranice velkého vápna zastavilo břevno. Tatran ale za pět minut odpověděl stejnou mincí. Hradecký našel na velkém vápně P. Kučeru, jehož bombu Kudrna konečky prstů vyškrábl na břevno. Ve 42. vybojoval Dolák na půlce míč. Vysunul na pravé straně Hradeckého, jehož centr našel D. Červeného, který sice slabě vystřelil, ale stoper tečoval míč do protipohybu Kudrny, který už nestačil vytlačit míč mimo tyče – 0:1.

Vstup do druhé části měli hosté velmi dobrý. Hned po rozehrávce utekl po pravé straně Kingsley Omovie. Stříleným centrem hledal P. Kučeru, který svedl souboj s obráncem a míč se od nich odrazil do tyče. V 50. min. už se hosté radovali. Dolák obral u brankové čáry exligového Trappa o míč. Vběhl do vápna. Přes celou branku poslal přihrávku k zadní tyči, kam si naběhl Hradecký a neměl problém skórovat – 0:2. Domácí reagovali nasazením vysokého Motlíka na hrot útoku. V 58. Ibraimi špatně odkopl míč. Viduna jej posunul na volného Trappa, který překonal výborného Kuta – 1:2. Od tohoto okamžiku byli hosté až do 72. minuty jak na kolotoči, ale obrana s vypětím sil a skvělý Kut vyrovnání nedovolili. V 78. Trapp ostrým skluzem „sestřelil“ Doláka a musel předčasně pod sprchy. Domácí vsadili vše na jednu kartu, ale obrana Tatranu už vše uskákala.

Pavel Koutenský: „Bylo to hodně bojovné utkání. Vstup do zápasu měli domácí, díky naší horší koncentraci, lepší, ale poté se hra vyrovnala a my začali hrát naši hru. Dokázali jsme udržet míč, což bylo velice důležité. Za stavu 2:0 domácí nasadili Motlíka, který je velice nebezpečný, ale kluci za bojovnost a soudržnost nakonec zápas zaslouženě dotáhli do vítězného konce. Vyhráli jsme druhý zápas za sebou a jedeme dál. Čeká nás anglický týden, ale je dobré, že jsme se přitáhli na dostřel k týmům nad námi. Pořád nás ale čeká mnoho těžké práce.“

Tn. Rakovník: Kut – Ibraimi, Vecka, Bredler, Vild – Hradecký, Dolák (89. Černý), Verner, D. Červený (85. Gögh), P. Kučera – Kingsley Omovie (90. Kokarau). Trenér: Pavel Koutenský.