Fotbalisté Šumperku schytali na závěr podzimu debakl v Dětmarovicích

Konec podzimní části sezony je pro ně vysvobozením. Šumperští fotbalisté, oslabení o podstatnou část základní sestavy, odjeli v sobotu bojovat o nápravu předchozích výsledků do Dětmarovic. V posledním divizním kole před zimní pauzou ale selhali, soupeř je rozstřílel 5:0. Padli počtvrté za sebou a do jara mají na čem pracovat.

Na jednu stranu hrozivé skóre. Na druhou se není čemu divit. Severomoravané vyrazili do Slezska bez pěti mužů, kteří pravidelně oblékají jejich dres. A v takovém stavu se o body do tabulky rve těžko. Vždyť Šumperk neměl k dispozici ani jednoho hráče na střídání a do pole tentokrát musela brankářská jednička Martin Kreizl.

Nejen to, poprvé od jarního zranění nohy nastoupil k soutěžním duelu Daniel Španihel. Původně měl spoluhráčům pomoci až na jaře, nechtěl uspěchat svůj návrat. Zoufalá situace ohledně šumperského kádru však vyžadovala přehodnocení.

„Čtyři kluci nemohli v Dětmarovicích nastoupit ze zdravotních důvodů, Jiří Bernard měl navíc stopku kvůli červené kartě z minulého zápasu,“ popisoval posmutnělý kouč Šumperku Bohdan Hecl.

„Ráno se na poslední chvíli omluvili kvůli nemoci Milan Olejník a Lukáš Horák, takže jsme neměli ani nikoho na střídání. Také proto hrál Dan Španihel.“

Pomůže jim přestávka?

V prvním poločase Heclovo mužstvo, navzdory všem komplikacím, pomýšlelo reálně na body. I když jim ve 38. minutě dal první gól odpoledne domácí Martin Macko, zůstávali na dostřel. To samé se ale nedalo tvrdit o druhé půli. Mezi 63. a 71. minutou Dětmarovice skórovaly čtyřikrát po sobě. Utekly do luxusního trháku 5:0 a žádné zdramatizování nepřipustily.

„Na závěr už nám bohužel došly síly,“ mrzelo Hecla. „Soupeř je navíc poměrně kvalitní. I když jsem v prvním poločase napočítal z naší strany asi tři velmi dobré příležitosti, nepadlo nám tam nic. Popravdě jsem rád, že máme podzim za sebou. Přes zimu se mužstvo musí uzdravit a zároveň je potřeba ho doplnit,“ nastínil plány.

Fotbalisté Šumperku prohráli všechny čtyři poslední zápasy podzimu. Postupně nestačili na Slavičín (0:3), Bohumín (1:2), Heřmanice (3:4) a Dětmarovice (0:5). Nyní před sebou mají několikaměsíční přestávku, která by jim mohla pomoci ke zlepšení výsledků. Podobně jako loni, kdy hrál tým z podhůří Jeseníků ve druhé polovině sezony skvěle.

Aktuálně hráčům kolem kapitána Filipa Rozsívala patří 14. místo divize E. Méně bodů mají pouze předposlední Přerov a poslední Sokol Ústí.

K Dětmarovice – FK Šumperk 5:0 (1:0)

Branky: 38. Macko, 63. Tomáš, 65. a 81. Uher, 71. Pospěch. Rozhodčí: Koláček – Bureš, Mikulášek. ŽK: Macura, Ševčík. Diváci: 151.

Dětmarovice: Stach – Řepek (31. Uher), Mleziva (76. Kocián), Egri, Mičola, Derík (69. Kondziolka), Tomáš, Macko, Pospěch, Alic, Skoupý.

Šumperk: Max – Macura, Ševčík, Podhorný, Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek, Španihel, Šebela, Kreizl, Šléška.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak