Fotbalisté Soběslavi smetli Dobříš

Soběslav si vítězstvím nad Dobříší výrazně polepšila. Nejenže se vzdálila od svého sobotního soupeře, kterého přidržela na sestupových příčkách, ale také se posunula na líbivější desátou pozici. Začátek střetnutí sice takovému výsledku neodpovídal, hra byla oboustranně spíš více než méně hodně opatrná.

Po první oťukávací čtvrthodince se dříve dostali do tempa domácí. A stejně tak se dostal do pohybu i ukazatel skóre. Jako první ho z lenivého odpočinku probudil Aleš Kutner. Po průniku do vápna fauloval gólman Weber jednoho z domácích a soběslavský halv penaltu zkušeně proměnil – 1:0.

A další vystoupení si ještě na pozdější dobu. Zlobit Webera se mu zalíbilo, takže ho prověřil ještě několikrát. O chvilku později měl ještě smůlu, když jeho střelu zastavila tyč, ale ve 37. minutě dobříšskému gólmanovi nepomohla ani tyč. Aleš Kutner dal tentokrát gól ze hry, když ho propálil ze strany – 2:0.

Po pauze už hosté pomalu rezignovali a nekladli takový odpor jako v poločasu prvním. To byla voda na soběslavské mlýny. Bojovali, aby nenechali hostům čas k oddechu a aby se snad ještě nevzpamatoval. Pro jistotu teď přidali už v 50. minutě další gól. Tentokrát Kutner patičkou naservíroval míč Filipu Vaňkovi, který nemá ve zvyku nabídnuté šance odmítat – 3:0. O pár minut později se prosadil i Tomáš Mazouch a zasloužené vítězství korunoval Pavel Nohava gólem na závěrečných 5:0. Trenér hostí Martin Šrain dokonce na chvíli opustil lavičku.

Michal Lemberka, vedoucí mužstva Soběslavi: „Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě. Ze začátku asi oba týmy čekaly, s čím soupeř přijde, takže se nikdo nehrnul dopředu. Brzy jsme ale zjistili, že je možné defenzivu hostů překonat a přidali jsme. Výsledkem bylo dvoubrankové vedení, které jsme po poločase ještě navýšili. To bylo v době, kdy už hosté tolik nezlobili. Dobříš se sice, hlavně v prvním poločase snažila, ale udrželi jsme ji na uzdě. Pro naši psychiku i postavení v tabulce to bylo důležité vítězství.“