Fotbalisté Prostějova se vrací ze Sokolova bez bodu

Ze Sokolova se vrací hráči 1.SK Prostějov bez bodu a s tříbrankovým přídělem. O něco horší je konstatování, že soupeř byl tentokrát jasně lepší ve všech směrech. Ráz utkání dala branka už ve druhé minutě hry, do poločasu přibyla další a deset minut před koncem další. Prostějovští si pořádnou šanci nevytvořili.

FK Baník Sokolov – 1. SK Prostějov 3:0 (2:0)
Branky: 2. A. Ševčík, 25., 81. Liener
Rozhodčí: Váňa – Kubec, Kožár; ŽK: 11. Čihák, 47. Glaser, 61. Štípek – 56. Žikol, 60. Polák, 67. Sus, 80. Slaninka, 85. Koudelka. Diváci: 545.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mišůn, Mejdr, O. Ševčík, A. Čihák – Glaser, Štípek (78. Ruml), Liener (86. Hlavatý), Vávra – Jakub Dvořák II., A. Ševčík (74. Voleský). Trenér: Pavel Horváth.
1. SK Prostějov: Bréda – Machynek, Sus, Schuster, Slaninka – Koudelka, Pančochář (46. Pernackij), Polák, Žikol (71. Kovařík), Píchal (58. Hapal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Utkání sice začalo prostějovským výkopem, ovšem u míče hráči dlouho nezůstali. Naopak se po levé straně už po minutě hry prosmýkl kolem Suse Liener, chtěl technicky obstřelit Brédu, jenže ten vyrazil míč přímo k dobíhajícímu Adamu Ševčíkovi, který pohodlně do prázdné branky otevřel skóre.

Odpovědět mohl po pěti minutách Kroupa, kterému načechral míč do vápna Machynek, jenže kapitán hlavičkoval přímo do náručí Belaně. Další ofenzivní pokusy končily ještě před šestnáctkou a iniciativa byla na kopačkách domácích.

Ti se zasloužené odměny dočkali po pětadvaceti minutách hry, když si na centr zprava naskočil nikým neatakovaný Liener a hlavičku umístil mimo dosah efektně, leč neefektivně skákajícího brankáře Brédy.

Ke konci prvního poločasu se přece jen více objevovali hráči Prostějova na míči, jenže z rychlého kontru se málem uplatnil Vávra, který přízemní střelou přes obránce jen těsně minul tyč Brédovy branky. Na druhé straně dostal průnikovou přihrávku na pravou stranu Machynek, jenže jeho střílený centr prošel nikým nedotčen až za brankovou čáru.

Eskáčko vstoupilo do druhého poločasu podstataně aktivněji, jenže výsledkem byla jen Koudelkova nepřesná střela z dálky. Na druhé straně to zkoušel Mejdr, jeho pokus nebyl pro Brédu nikterak nebezpečný. Borcům nelze upřít snahu aspoň o kontaktní branku, dobrá příležitost přišla po faulu na Koudelku těsně před šestnáctkou. Sám postižený nastřelil pouze zeď, odražený balón z voleje napálil těsně vedle branky Machynek.

Sokolov nadále precizně bránil a nejen to. Deset minut před koncem obrana sice odvrátila Vávrův centr, v půlkruhu před šestnáctkou se do míče ovšem opřel opět Liener a parádní střelou do horního rohu Brédovy branky pečetil výsledek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.