Search
Close this search box.

Fotbalisté Příbrami získali bod za bojovný výkon

Nečekaný a zasloužený zisk bodu si vybojoval tým v zelenočerném na půdě plzeňské Viktorie. Fantišovu branku okořenil týmový výkon, který znamenal dovoz bodu z přes Brdy po devíti letech.

Příbram si musela v Plzni poradit bez tradičních členů sestavy Romana Květa a Jaroslava Treglera, kteří si odpykávají trest za 4 žluté karty. Když navíc do začátku zápasu musel naskočit Georgios Katidis místo čerstvě zraněného Radka Voltra, nevěstilo to pro příbramský tým nic dobrého.

Dalo se čekat, že domácí celek vypustí svoji ofenzivní sílu a tak bylo důležité být pozorný při bránění. První střela Petržely šla mimo a na ještě nebezpečnější ránu Procházky musela zakročit blokující obrana Příbrami. Když příbramští celý tento úvodní tlak přežili, mohli zahrozit a to naprosto drtivě. Jan Rezek si vyměnil míč s Katidisem, poslal přesný centr před branku, kde měl jednoduchou roli Antonín Fantíš a poslal tým do vedení!

Po půlhodině hry a dvou minutách našli Viktoriáni recept na příbramskou obranu. Napříč vápnem poslal pas Procházka na volného Petrželu, který bez obtíží vyrovnával na 1:1. Brzo se ale mohli radovat znovu, kdyby hlavička Petra Průchy šla o půlmetru blíž, než stála levá tyč Hruškovy branky.

Poločasová pauza dala šanci uklidnit příbramskou hru. Síly ale nabrali i plzenští hráči a v 55. minutě hlavičkoval nebezpečně Čermák těsně nad branku Ondřeje Kočího. Nevyzrál na něj ani útočník Chorý ve dvou dobrých šancích. Do dobré šance se dostával Filip Hlúpik, ale nestačil v rychlosti už zakončit směrem na Hrušku. Nezdařily se i některé standardky a rohové kopy, po kterých příbramští domácím pořádně zatopili. Gólový zářez však ne a ne přijít.

Když pak fotbalisté Příbrami v posledních minutách přežili i nebezpečnou hlavičku Řezníčka a ránu Hrošovského, mohli se poprvé od roku 2009 znovu radovat ze zisku bodu ve Štruncových sadech.

FC Viktoria Plzeň – 1.FK Příbram 1:1 (1:1)
Branky 32. Petržela – 19. Fantiš
Rozhodčí Ginzel – Vlček, Kotalík
Žluté karty Soldát, Antwi, Katidis
Plzeň Hruška – Řezník, Pernica, Hejda, Kovařík – Procházka, Hrošovský – Ekpai (60. Zeman), Al. Čermák (70. Řezníček), Petržela (81. Hořava) – Chorý
Příbram Kočí – Nový, Kodr, Nitrianský, Antwi – Hlúpik (90. Pejša), Soldát, Průcha, Katidis (72. Keita), Rezek – Fantiš (90. Skácel)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient