Search
Close this search box.

Fotbalisté pražské Slavie si letěli do Bordeaux pro postup

Pokud se zítra hráčům Slavie podaří zvítězit v Bordeaux (18:55) a FC Kodaň nevyhraje s Petrohradem, zajistí si postup do jarní části Evropské ligy. „V koutku duše v to všichni doufáme. Přáli bychom si to, ale víme, že nic jednoduchého nás tam nečeká,“ řekl pro slávistický web obránce Ondřej Kúdela. Slavia má na svém kontě 7 bodů za výhry nad Bordeaux, v Kodani a remízu doma v odvetě s dánským klubem.
Zatímco Slavia má dobrou formu a v naší první lize náskok čtyř bodů, francouzskému klubu se příliš nedaří. „I když Bordeaux, co se týká výsledků, poslední dobou nepodávalo optimální výkony a toho si jsou určitě vědomi i oni sami. Teď ve dvou zápasech po sobě hráli 0:0, nedali sice žádný gól, ale rozhodně nic jednoduchého nás nečeká,“ podotkl Kúdela.

Slavia odletěla do Francie i s uzdraveným bekem Vladimírem Coufalem. I Kúdela měl ještě nedávno zdravotní problémy, které mu nedovolily se nominovat na nedávný reprezentační zápasy. „To zranění nebylo tak vážné, jak se původně předpokládalo. Už teď v Karviné jsem naskočil do utkání, takže už je to všechno v úplném pořádku,“ řekl zkušený obránce.

Jestliže se slávisté spoléhají na svou formu, s fandy počítat nemohou. Kvůli jejich řádění v Kodani jim UEFA zakázala vycestovat s jejich klubem. „Bohužel nastala taková situace. Není to nic příjemného, ale i tak uděláme vše pro to, abychom ten zápas zvládli,“ dodal Kúdela.

V Praze zůstali dlouhodobí marodi Stanislav Tecl, Jakub Hromada, Mick van Buren a Lukáš Pokorný, ale i Muris Mešanovič a Jakub Jugas, kteří na soupisce pro Evropskou ligu nejsou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient