Fotbalisté pražské Slavie si letěli do Bordeaux pro postup

Pokud se zítra hráčům Slavie podaří zvítězit v Bordeaux (18:55) a FC Kodaň nevyhraje s Petrohradem, zajistí si postup do jarní části Evropské ligy. „V koutku duše v to všichni doufáme. Přáli bychom si to, ale víme, že nic jednoduchého nás tam nečeká,” řekl pro slávistický web obránce Ondřej Kúdela. Slavia má na svém kontě 7 bodů za výhry nad Bordeaux, v Kodani a remízu doma v odvetě s dánským klubem.
Zatímco Slavia má dobrou formu a v naší první lize náskok čtyř bodů, francouzskému klubu se příliš nedaří. “I když Bordeaux, co se týká výsledků, poslední dobou nepodávalo optimální výkony a toho si jsou určitě vědomi i oni sami. Teď ve dvou zápasech po sobě hráli 0:0, nedali sice žádný gól, ale rozhodně nic jednoduchého nás nečeká,“ podotkl Kúdela.

Slavia odletěla do Francie i s uzdraveným bekem Vladimírem Coufalem. I Kúdela měl ještě nedávno zdravotní problémy, které mu nedovolily se nominovat na nedávný reprezentační zápasy. „To zranění nebylo tak vážné, jak se původně předpokládalo. Už teď v Karviné jsem naskočil do utkání, takže už je to všechno v úplném pořádku,” řekl zkušený obránce.

Jestliže se slávisté spoléhají na svou formu, s fandy počítat nemohou. Kvůli jejich řádění v Kodani jim UEFA zakázala vycestovat s jejich klubem. „Bohužel nastala taková situace. Není to nic příjemného, ale i tak uděláme vše pro to, abychom ten zápas zvládli,” dodal Kúdela.

V Praze zůstali dlouhodobí marodi Stanislav Tecl, Jakub Hromada, Mick van Buren a Lukáš Pokorný, ale i Muris Mešanovič a Jakub Jugas, kteří na soupisce pro Evropskou ligu nejsou.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient